komar

Nawet najwięksi zwolennicy przyrody odczuwają negatywne skutki nadmiernej ilości komarów, mrówek lub myszy. O ile jesteśmy w stanie zaakceptować obecność tych stworzeń na łące lub w parku, o tyle jeśli pojawiają się w domu lub w ogrodzie, to ich obecność nie jest mile widziana. Nic dziwnego, przecież latające przy uchu stworzenia, liczne swędzące ugryzienia lub przegryzione kable to nic przyjemnego. Dlatego warto skorzystać z oferty producenta środków na owady i szkodniki, który w swojej ofercie posiada produkty ekologiczne.

Preparaty na owady latające

W bogatym asortymencie Vaco Retail znaleźć można liczne propozycje preparatów na owady latające, w tym: komary i muchy. Pod adresem internetowym: https://vaco-retail.pl/preparaty-ekologiczne, dostępna jest lista produktów typu eko. Z całą pewnością godny polecenia jest elektro-płyn na komary meszki i muszki. Urządzenie, które składa się z elektrofumigatora (wtyczki) oraz płynu odstraszającego, umieszcza się w gniazdku elektrycznym. W pojemniku znajdują się naturalne substancje, które skutecznie zwalczają tych latających niechcianych gości zarówno w dzień, jak i w nocy. Preparat odstrasza owady i zniechęca je do przebywania w pomieszczeniu.  

Równie pomocne są także lepy na owady latające. Do wyboru są lepy w rolce oraz lepy okrągłe. Stosunkowo długo utrzymują właściwości wabiące i lepowe. Mają praktyczny kształt i nie zawierają szkodliwych substancji. Lepy sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych oraz w rolnictwie (np. w walce z plagą much podczas produkcji trzody chlewnej).

Niezwykle skutecznymi produktami w walce z komarami są eko patyczki zapachowe. Patyczki wykonane z drewna bukowego umieszczone są w eleganckiej, porcelanowej podstawce. Wyglądają efektownie, odświeżają pomieszczenie i jednocześnie odstraszają owady.

Preparaty na gołębie i inne ptaki

Ptaki to z pewnością piękne zwierzęta. Jednak ich obecność może być czasem uciążliwa. Szczególnie gdy przesiadują na parapetach i paskudzą je swoimi odchodami. Czy jest skuteczny sposób, aby się ich pozbyć? Oczywiście. Warto sprawdzić działanie spreju na gołębie i inne ptaki marki Vaco.

Taki aerozol na gołębie skutecznie zniechęca ptaki do przebywania w miejscach jego aplikacji, w tym na parapetach, tarasach, barierkach, rynnach, donicach balkonowych, huśtawkach. Sprej zawiera olejki eteryczne i stanowi naturalną barierę dla ptaków. Warto podkreślić, że jest przy tym zupełnie bezpieczny dla człowieka oraz ulega biodegradacji. Wystarczy spryskać miejsca występowania ptaków i pozostawić do wyschnięcia. Nie powinno się go jednak stosować bezpośrednio przed opadami. Jeśli jednak takowe się pojawią przed wyschnięciem preparatu, cały zabieg należy powtórzyć.

Preparaty na gryzonie

Katalog produktów marki Vaco zawiera także preparaty przydatne w walce z gryzoniami. W ofercie sprzedawcy znajdują się: granulaty na myszy i szczury w słoiku, solniczce lub wiadrze, stacje deratyzacji na gryzonie, lepy na myszy, pasty w kartoniku na myszy i szczury, profesjonalne stacje do odławiania myszy (pułapki żyworodne), ziarno na myszy i szczury.

Jak widać, producent proponuje różne sposoby na pozbycie się niechcianych szkodników. Każdy z nich jest skuteczny i pozwala na szybkie cieszenie się efektami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here