5 powodów, dla których warto postawić na ogrzewanie domu ekogroszkiem

0
664

W polskim klimacie opał pochłania sporą część budżetu, dlatego warto dobrze przemyśleć jego zakup. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się ekogroszek. I choć jest odpadem po węglu, to dzięki nowoczesnym technologiom może sobie świetnie poradzić z zapewnieniem ciepła w budynku. Sprawdź, dlaczego warto zastanowić się nad przejściem na ogrzewanie domu ekogroszkiem.

Wysoka wydajność

Ekogroszek może pochwalić się wysoką kalorycznością, co z kolei przekłada się na równie wysoką wydajność. Wartość opałowa opału jest porównywalna z wartościami osiąganymi przez węgiel kamienny, ale jednocześnie jest znacznie wyższa niż w przypadku drewna i pelletu drzewnego. W praktyce oznacza to, że w sezonie można zużyć mniej opału, a także rzadziej zaglądać do kotłowni. Niższe zużycie paliwa może również przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania domu.

Świetny stosunek jakości do ceny

Jedną z największych zalet ekogroszku jest to, że jest wysokiej jakości opałem, który można dostać w naprawdę przystępnych cenach. I choć jest nieco droższy od węgla kamiennego, to spala się go mniej. W konsekwencji możliwe jest nawet zaoszczędzenie na przejściu z węgla na ekogroszek ze sklepu online Pan Groszek. Co więcej, ten typ opału może okazać się tańszym i wydajniejszym rozwiązaniem niż popularne drewno. W przypadku pelletu roczny koszt ogrzewania domu może być nawet dwukrotnie niższy.

Ekologiczny opał

Przedrostek „eko” w nazwie zdecydowanie nie jest przypadkowy. Oczywiście ekogroszek jako odpad węgla wytwarza popiół czy też szkodliwe gazy i pyły, jednak podczas spalania powstaje ich znacznie mniej. W ten prosty sposób można przyczynić się do redukcji zanieczyszczeń dostających się do powietrza w związku z ogrzewaniem domu. Ponadto specjalne piece retortowe na ekogroszek to nowoczesny sprzęt niskoemisyjny, który jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż tradycyjne piece na węgiel.

Wygoda użytkowania

Wiele osób zainteresowało się ekogroszkiem ze względu na możliwość rzadszego zaglądania do kotłowni. Ma to związek z tym, że do spalania tego opału potrzebny jest innowacyjny piec retortowy z podajnikiem. Jednorazowe załadowanie pieca może wystarczyć niekiedy nawet na nieco ponad tydzień, a standardem są odstępy dwu- lub trzydniowe. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku osób, które nie lubią lub nie mogą kilka razy dziennie odwiedzać kotłowni. Ponadto obsługa pieca retortowego jest bardzo łatwa i przyjemna.

Łatwa dostępność

Choć coraz częściej mówi się o rezygnacji z węgla kamiennego i brunatnego, to w Polsce oba rodzaje opału raczej będą jeszcze długo obecne na rynku surowców energetycznych. To z kolei oznacza, że nie powinno być najmniejszych problemów z dostępem do tego paliwa. Można także liczyć na szeroki wybór rodzajów ekogroszku. W sklepie online Pan Groszek można kupić opał w różnych przedziałach kaloryczności, co pozwala dostosować wydajność ekogroszku do potrzeb domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here