Piękne widoki w sypialni - fototapety

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Jednocześnie pokój ten jest najbardziej osobistym i prywatnym fragmentem mieszkania. Możemy więc zaaranżować sypialnię w sposób odpowiadający naszym gustom i indywidualnemu poczuciu estetyki.

Urządzając pokój sypialny chcemy, żeby był on przytulny, ale nie sprawiał wrażenia mało przestronnego. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, możemy je optycznie powiększyć poprzez pomalowanie ścian na jasne, pastelowe kolory. Dodatkowy efekt uzyskamy poprzez umieszczenie na jednej z nich fototapety do sypialni.

Wybór zdjęcia na fototapecie zależy od tego, jaki chcemy utrzymać nastrój. Może to być romantyczny zachód słońca, niebo z blaskiem księżyca albo uroczy widoczek swojskiej lub egzotycznej przyrody. Świetnie też wyglądają fototapety do sypialni, które imitują duże, przeszklone okna z widokiem na rozświetlone niebo, czy też panoramę miasta.

Fototapety do sypialni mogą też przedstawiać motywy abstrakcyjne. Tu ważna jest przede wszystkim kolorystyka. Nasz ulubiony kolor w różnych odcieniach znakomicie poprawi nastrój i pomoże w pełnej relaksacji. Fototapety do sypialni z wzorami abstrakcyjnymi mają ten walor, że nieprędko znudzimy się ich widokiem, gdyż przedstawiona forma może być interpretowana na różne sposoby.

Fototapety do sypialni dużej mogą przedstawiać większe formy. Miłośnikom motoryzacji sprawi przyjemność codzienne oglądanie zdjęcia zabytkowego modelu samochodu, lub supernowoczesnej wyścigówki. Domatorzy poczują się świetnie mając na ścianie fotografię kominka z płonącym ogniem. Zwiększa to wrażenie ciepła i przytulności. Zamiłowani podróżnicy chętnie zobaczą na ścianie mapę kontynentów. Zwolennikom wypoczynku pośród przyrody przyda się tapeta przedstawiająca kwiecistą łąkę, leśny zakątek albo górski krajobraz.

Fototapety do sypialni dla dzieci będą w innym stylu. Maluchom nakleimy na ścianę barwne obrazki z zabawkami, zwierzątkami, czy rysunkami postaci z ich ulubionych bajek. Ważne, aby w pokoiku zrobiło się kolorowo i wesoło. Jeśli chcemy u nieco starszych dzieci rozbudzić zainteresowania zjawiskami przyrody, kupimy dla nich tapetę przedstawiającą kaskadowy wodospad, widok z dna morza z przepływającymi różnobarwnymi rybkami, czy unikatowy obraz zaćmienia słońca.

Starszym uczniom warto sprawić fototapety do sypialni sprzyjające rozwojowi intelektualnemu. Będzie to na przykład rozrysowany model kosmosu z zaznaczonymi orbitami planet, mapa polski, atlas świata, zdjęcia egzotycznych roślin i zwierząt.

W sprzedaży jest ogromny asortyment fototapet w rozmaitych wymiarach, w bardzo dobrym gatunku. Dobór tematyki zdjęcia zależy od indywidualnego gustu i potrzeb. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jak umieścić fototapetę, aby była ona elementem zwiększającym estetykę wnętrza? Z zasady umieszczamy ją na największej ścianie, ale można też na innej. Powinna pokryć całą powierzchnię, wtedy wrażenie jest naprawdę niesamowite. Najlepiej jeśli w sypialni jest tylko jedna fototapeta. Można też przykleić fototapetę na część ściany. Do tego dobrze sprawdzają się motywy kwiatowe. Ułożona pionowo lub poziomo sprawia wrażenie kilimka lub gobelinu.

Samodzielne nalepienie fototapety na ścianę nie jest nazbyt trudną sztuką. Trzeba jednak pamiętać, aby ściana była dokładnie oczyszczona z kurzu, pozbawiona śrub, gwoździ i wszelkich wypukłości.
Ściana pod tapetę musi być sucha i idealnie gładka. Dobrze jest zaopatrzyć się w poziomicę, żeby zachować prostopadłość formy.

Do nakładania potrzebny jest specjalny klej do tapet. Musi on być rozprowadzony dokładnie by nie pojawiły się wybrzuszenia. Łatwiej nakłada się samoprzylepne fototapety do sypialni. Warstwa kleju znajduje się na wewnętrznej powierzchni i jest zabezpieczona warstwą pergaminu. Po jego zdjęciu wystarczy przyłożyć tapetę do ściany i wyrównać płaszczyznę.

Fototapeta sprzedawana jest w rolkach. Jeśli jest niewielka, nakleja się od razu całość. Duże fototapety wymagają nieco więcej uwagi. Każda rolka musi być nałożona tak, żeby znajdujący się na niej fragment obrazu dokładnie pasował do sąsiedniego. Jakiekolwiek przesunięcia psują całościowy wygląd.

Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie rozmieścić fototapet w mieszkaniu, możemy to zadanie zlecić specjalistycznej firmie z branży wykończeniowej.

Fototapety do sypialni stały się ostatnio bardzo modne. Wnętrze sypialni ozdobione fototapetą jest unikatowe. Spędzanie w nim czasu po wirze codziennych zajęć jest prawdziwą przyjemnością. To znakomity relaks i wypoczynek. Dla osób szukających inspiracji do pracy twórczej, fototapety – szczególnie o abstrakcyjnych formach obrazu – pobudzają wyobraźnię i wzmagają kreatywność.
Pokój dziecinny wyklejony fototapetami jest miejscem zabawy ale też nauki. Jeśli w sposób przystępny i atrakcyjny przekazywane są im określone treści, przyswajają je z większą łatwością.

Wprawdzie sypialnia nie jest miejscem spotkań w gronie przyjaciół, ale po urządzeniu nowego mieszkania można pokazać znajomym wszystkie elementy jego aranżacji – także tapety do sypialni. Szczególnie, jeśli wykonaliśmy ich rozmieszczenie samodzielnie, jest to powód do chluby.

Producenci opracowują coraz to lepsze technologie ich wytwarzania.
Zdjęcia robione są w bardzo dobrej rozdzielczości, sprawiają czasem bardzo realistyczne wrażenie. Możemy również samodzielnie zrobić zdjęcie jakiegoś obiektu, przedmiotu albo krajobrazu, a następnie na jego bazie zlecić specjalistycznej firmie wykonanie fototapety.

Gatunek tworzywa, z którego są wykonane fototapety jest wysokiej jakości. Jest ono trwałe, łatwe w utrzymaniu przez odporność na ścieranie i zmywanie. Jeśli lubimy zmiany, po pewnym czasie usuniemy nalepioną tapetę i zastąpimy ją inną. To o wiele łatwiejsze niż przemalowywanie mieszkania. A wybór fototapet w sklepach jest tak ogromny, że nie jest trudno znaleźć atrakcyjny produkt.

Warto więc poświęcić trochę wysiłku na przemyślenie koncepcji tego typu wykończenia pokoju oraz przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac. Efekt będzie naprawdę niesamowity i może zadowolić każdego z domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here