Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego

Dywan jest bardzo ważnym elementem pokoju dziecięcego, ponieważ dopełnia wystrój wnętrza oraz stanowi tło do zabawy i nauki. Wybór odpowiedniego dywanu może okazać się trudny, zwłaszcza jeśli ma sprostać oczekiwaniom zarówno dziecka, jak i rodzica. Ze względu na dostępność na rynku wielu wzorów i kolorów, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Jakie dywany preferują dzieci?

Dzieci kierują się w swoich wyborach głównie sympatiami i emocjami, a te szybko przemijają. Każdy rodzic wie, że dziecięce gusta zmieniają się czasem bardzo szybko. Ulubiona bajka już za tydzień może zostać zastąpiona zupełnie inną. Warto zastanowić się czym szczególnie interesuje się nasze dziecko, aby wybrany wzór dywanu cieszył je jak najdłużej. Wśród dostępnych wzorów można znaleźć motywy zwierzęce, sportowe, kwiatowe, czy motoryzacyjne. Na rynku dostępne są też dywany będące nie tylko tłem, ale wręcz elementem dziecięcych zabaw. Znaleźć można wzory imitujące boisko do piłki nożnej, czy ulice miasta. Ważne są żywe i intensywne kolory, które będą przyciągać uwagę dziecka. Obecnie popularne są dywany jednobarwne, w intensywnych kolorach. Taki dywan będzie dopasowywał się do wystroju pokoju zmieniającego się wraz z wiekiem dziecka.

Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego?

Rodzice zwracają uwagę zwłaszcza na funkcjonalność dywanu. Dzieci dużo czasu spędzają bawiąc się na podłodze. Dywan w dziecięcym pokoju będzie prawdopodobnie intensywnie eksploatowany, warto zwrócić uwagę, jak i z czego jest wykonany. Ważna jest zwłaszcza grubość dywanu, ponieważ odpowiednia uchroni dziecko przed chłodem podłogi. Dłuższe runo dywanu będzie miękkie w dotyku, ale trudniej utrzymać przy nim czystość. Obecnie dostępny jest duży wybór dywanów wykonanych z materiałów antyalergicznych, co jest wyjątkowo ważne dla wrażliwych użytkowników, jakimi są dzieci. Dywan powinien być odporny na odkształcenia czy odbarwienia, a pod tym względem sprawdzą się dywany wykonane z materiałów syntetycznych, zwłaszcza w technologii HEAT– SET. Runo tak wykonanego dywanu jest wytrzymałe, a jednocześnie przyjemne i miękkie w dotyku. Dodatkowym jego atutem będzie na pewno odporność na czyszczenie, zarówno odkurzaczem, jak i przy pomocy szamponów piorących. Szeroki wybór wzorów i kolorów dywanów znajdziesz na stronie 7kd.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here