Jak samodzielnie przetkać zlew?

Zatkany zlew to zjawisko występujące niejednokrotnie w każdym z domów. Zazwyczaj sami powodujemy, że nasze zlewy się zatykają. Oczywiście najczęstszą przyczyną, jeśli chodzi o zlew kuchenny, są resztki jedzenia, które pod wpływem grawitacji spływają do rur tworząc zator. Często pojawiające się zatory mogą w przyszłości skutkować poważnym uszkodzeniem całej domowej kanalizacji.

Co należy zrobić w pierwszej kolejności, jeśli zlew ulegnie zatkaniu?

Przede wszystkim należy opróżnić zlew z naczyń i ewentualnych resztek jedzenia. Następnie warto sięgnąć po gumową przepychaczkę, która za pomocą wytwarzanego ciśnienia jest w stanie udrożnić rury. Jednak nic na siłę. Jeśli widzimy, że takie rozwiązanie nie przynosi rezultatu, sięgnijmy po inne sposoby, aby nie spowodować uszkodzenia rur. Drugim sposobem na odetkanie rur są środki chemiczne. Jednak sięgając po nie musimy mieć widzę, jaką posiadamy kanalizację i sprawdzić, czy dany środek może zostać przez nas użyty. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do uszkodzeń rur w kanalizacji. Jeśli zawiodła gumowa przepychaczka oraz środki chemiczne, sięgnijmy po pomoc specjalistów, takich jak Stankan.pl.  Ich profesjonalna pomoc będzie nieoceniona, a system kanalizacji szybko zostanie udrożniony.

Jak zapobiec zatykaniu się zlewu?

Główną przyczyną zatkanych zlewów są resztki jedzenia. Zatem postarajmy się je ograniczyć. Pozostałości na talerzu z obiadu wyrzućmy do kosza, nie do zlewu. Jeśli jednak przyzwyczajenie jest silniejsze od nas, możemy sięgnąć po sitko na odpływ, które większość resztek zatrzyma. Dodatkowo możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań takich jak młynek do odpadów, który resztki jedzenia zmieli na drobne kawałki ograniczając tym samym zatkanie rur.

Jeśli jednak problem zatkanego zlewu ciągle powraca, powinniśmy skorzystać z profesjonalnego czyszczenia rur. Pogotowie kanalizacyjne Stankan.pl pomoże szybko pozbyć się problemu. Możemy również takie rozwiązanie stosować profilaktycznie raz w roku, aby nie dopuścić do poważnych zatorów w rurach, które mogą powodować uszkodzenia całego systemu kanalizacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here