Postaw na praktyczność w kwestii rolet okiennych

Obecnie w kwestii aranżacji przestrzeni okiennych dominują rozwiązania praktyczne, głównie w postaci coraz bardziej poszerzającej się palety rolet. Używane do ich produkcji materiały oraz sama ich konstrukcja i kształt sprawiają, że znakomicie sprawdzają się one jako samodzielna ozdoba i osłona okna, ale również idealnie prezentują się w komplecie z firanami lub zasłonami.

Oferta dotycząca rolet okiennych jest dziś bardzo szeroka – dużą popularnością cieszą się rolety dzień-noc, a także materiałowe rolety rzymskie. Do wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w minimalistycznym stylu, znakomicie pasują rolety drewniane. Wszystkie jednak tego typu rolety mają istotną wadę – są bowiem dość kosztowne, a utrzymanie ich w czystości wymaga sporego zachodu. Alternatywą są rolety harmonijkowe, zwane też roletami plisowanymi. Mają one bardzo dyskretny charakter, mogą osłaniać tylko wybraną część okna, zaś ich czyszczenie i montaż to sprawa banalnie prosta. W sklepie rolety24.net bez problemu znajdziesz szeroki wybór rolet plisowanych.

Praktyczność na najwyższym poziomie

Rolety plisowane odznaczają się inną funkcjonalnością od większości rolet i żaluzji, przede wszystkim pod względem konstrukcji oraz metody montażu do okna. Można je zamontować na haczykach lub przytwierdzić bezpośrednio do ramy okiennej, co jest rozwiązaniem dużo bardziej trwałym. Konstrukcja plisów pozwala na swobodne przesuwanie rolety wzdłuż prowadnic do odpowiedniej części okna, tak aby zasłonić np. zbyt intensywne światło słoneczne, ale nie tracąc jednocześnie widoku za oknem. 

Plisy okienne znakomicie sprawdzają się również w nocy, stanowiąc skuteczną ochronę przed światłem księżyca i jednocześnie zapewniając widok przez okno. Świetnie sprawdzają się również w roli popularnych “zazdrosek” np. w kuchni, nadając pomieszczeniu niezbędnej prywatności przed wzrokiem osób z zewnątrz i nie zasłaniając jednocześnie całego widoku okna.

Trwałe i na wymiar

Poza funkcjonalnością i dyskretnym charakterem, ogromną zaletą plisów okiennych jest łatwość utrzymania ich w czystości. Produkowane są one bowiem z materiałów odpornych na gromadzenie się kurzu. Dzięki łatwemu montażowi, plisy można w szybki sposób zdjąć z okna i przetrzeć wilgotną szmatką, szybko pozbywając się nagromadzonego brudu. Ich łatwy demontaż i możliwość przesuwania, są również bardzo przydatne przy okazji potrzeby umycia okien. 

Firma rolety24.net oferuje szeroki wybór plisów na haczyk oraz montowanych do ramy okiennej, w różnorakiej kolorystyce i wzorach. Te niezwykle modne i designerskie rolety firma wykonuje również na indywidualne zamówienie, w niestandardowych rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here