Blacha aluminiowa ryflowana na budowie

0
1491

Blacha aluminiowa ryflowana to materiał, który jest powszechnie stosowany w branży transportowej i przemysłowej. Coraz częściej sięgają po nią również architekci wnętrz. To niesztampowe rozwiązanie może nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i nowoczesności.

Zalety blachy aluminiowej ryflowanej

Wykorzystanie blachy aluminiowej ryflowanej jako motyw dekoracyjny wnętrza jest nowym i świeżym rozwiązaniem. Owa blacha pozwala udekorować mieszkanie w sposób odbiegający od oklepanych standardów. Naprzemianległe wypustki w kształcie łódek sprawiają, że blacha posiada właściwości antypoślizgowe. Jest to szczególnie przydatna cecha w przypadku, kiedy z blachy aluminiowej ryflowanej zrobione są schody. Niebanalny wzór w postaci profilów o różnych kątach sprawia, że światło również pada pod różnym kątem, co tylko dodaje blasze klasy. W przypadku zastosowania blachy aluminiowej ryflowanej na zewnątrz niezwykle istotna jest jej wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz bardzo dobre właściwości fizyczne. Charakteryzuje się ona także wysoką wytrzymałością na ściskanie. Blacha jest odporna na korozję oraz na działanie lekkich kwasów. Ponadto ze względu na jej budowę i barwę, zarysowania powierzchni nie są na niej widoczne.

Zastosowanie blachy aluminiowej ryflowanej

Blacha aluminiowa ryflowana najlepiej odnajdzie się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Idealnie dopasuje się do wnętrz o charakterze industrialnym oraz loftowym. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby zastosować ją we wnętrzach urządzonych w innym stylu. Blachę aluminiową ze względu na bardzo dobre właściwości można zastosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wykorzystanie tego rodzaju blachy na schody, podesty i balustrady. Sprawdzi się ona również jako blat mebli kuchennych czy wyspy kuchennej. Można nią również zastąpić kafelki ułożone na ścianie za meblami w kuchni czy zastosować jako podłogę w salonie. Pomysłów na aranżację jest naprawdę wiele. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here