Grzejniki przenośne

Żyjemy w klimacie, w którym zapewnienie dodatkowych systemów grzewczych w budynkach jest wręcz koniecznością. W innym razie codzienne funkcjonowanie w warunkach mieszkaniowych, w miejscu pracy lub przestrzeniach publicznych mogłoby być bardzo uciążliwe lub wręcz szkodliwe dla zdrowia. Co jednak zrobić z pomieszczeniami, w których trudno utrzymać temperaturę przez cały czas? Rozwiązaniem mogą stać się grzejniki przenośne. W dzisiejszym tekście zastanowimy się zatem, kiedy warto postawić na małe, mobilne produkty grzewcze zamiast rozbudowanych i kompleksowych instalacji.

Kiedy warto postawić na grzejnik przenośny?

Grzejniki przenośne cieszą się wielkim zaufaniem oraz sympatią użytkowników. Sprawdzają się bowiem w szeregu rozmaitych sytuacji.

Najczęściej korzysta się z nich w pomieszczeniach, które wymagają okazjonalnego ogrzania. W takich miejscach ogrzewanie przenośne sprawdza się najlepiej. Nie generuje bowiem wielkich kosztów, a za to gwarantuje szybkie i sprawne dogrzanie całej przestrzeni.

Mobilne grzejniki, na przykład te z oferty Econovli, mogą pojawiać się w szeregu pomieszczeń domowych i zakładowych, w których nie przewidziano instalacji grzewczej. Wówczas zapewnienie odpowiednich warunków cieplnych jest możliwe wyłącznie z pomocą właśnie ogrzewania tymczasowego i przenośnego.

Zdarza się jednak, że ogrzewanie mobilne pojawia się w pomieszczeniach, w których funkcjonuje stały system grzewczy. Z czego to wynika? Niejednokrotnie niezbędne jest mocniejsze dogrzanie konkretnej przestrzeni, a standardowe ogrzewanie nie jest w stanie tego zapewnić. Wówczas sięga się po grzejniki przenośne. Może to dotyczyć wnętrz mieszkalnych lub biurowych.

Najczęstszym przykładem zastosowania takiego połączenia są domowe łazienki. W ich wnętrzach temperatura musi być wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Dlatego oprócz standardowego, centralnego ogrzewania używa się także grzejników przenośnych, które pozwalają uzyskać optymalne warunki termiczne. Bywa to szczególnie ważne na przykład po kąpieli oraz w domach, w których mieszkają niemowlęta – wymagające szczególnie cieplarnianych warunków.

Różne typy grzejników przenośnych – co można wybrać?

Grzejniki przenośne występują w rozmaitych wariantach. Dlatego każdy może zdecydować się na optymalne rozwiązanie, pozwalające na idealne dogrzanie każdego wnętrza.

Jakie typy grzejników mamy do dyspozycji? Można zdecydować się na:

  • grzejniki elektryczne,
  • piecyki gazowe,
  • ogrzewanie olejowe,
  • ogrzewanie naftowe lub koksowe.

Najbardziej zróżnicowane produkty oferuje ogrzewanie mobilne elektryczne. Spośród dostępnych na rynku modeli można wyodrębnić między innymi rozwiązania: konwektorowe, grzejniki ceramiczne, promienniki i termowentylatory.

Każde z nich przydaje się do nieco innych przestrzeni, warto zatem dokładnie dostosować produkt do indywidualnych potrzeb.

Szczególnie ciekawe bywają promienniki elektryczne na podczerwień. Dzięki nim dogrzewamy wnętrze oraz podnosimy temperaturę na przydomowym tarasie. Fale podczerwone nie ogrzewają samego powietrza, a podnoszą wyłącznie temperaturę ciał stałych (przedmiotów, przegród i osób), znajdujących się na ich drodze. Ogranicza to straty cieplne oraz pozwala szybko i sprawnie zapewnić komfortowe warunki nawet w większych przestrzeniach.

Piecyki gazowe to ciekawa alternatywa dla ogrzewania elektrycznego. Również w tym przypadku mamy do dyspozycji kilka wariantów (grzejniki na podczerwień lub podbłękit, nagrzewnice gazowe). Z ich pomocą udaje się poprawić komfort cieplny w rozmaitych typach wnętrz.

Piecyki olejowe cieszą się sporą popularnością. Występują w wariancie gazowym i elektrycznym. Z wyglądu przypominają tradycyjny grzejnik konwektorowy. Czym się od niego różnią? Substancją wypełniającą i rozprowadzającą ciepło. W zwykłych urządzeniach jest to woda, w tym przypadku zastępuje ją olej. Dzięki właściwościom tej substancji grzejnik dłużej utrzymuje i oddaje ciepło. Pozwala to na wprowadzenie solidnych oszczędności. Urządzenie bowiem grzeje na długo po tym, jak zostanie odłączone od źródła zasilania.

Na co zwracać uwagę, wybierając grzejnik przenośny?

Podstawowym kryterium, które należy brać pod uwagę podczas wybierania grzejnika przenośnego jest oczywiście budżet oraz kwestia, do czego planujemy dane urządzenie stosować.

W pomieszczeniach długotrwale dogrzewanych sprawdzają się piecyki z ceramiczną grzałką lub promienniki. W domkach letniskowych najlepiej postawić na piecyki gazowe lub promienniki elektryczne. Jeśli zależy nam na niskich kosztach eksploatacji, to najlepiej postawić na piecyki gazowe lub paradoksalnie olejowe, które choć kosztują więcej, to jednak skuteczniej oddają ciepło przez dłuższy czas.

Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy znajdzie przenośne źródło ciepła dostosowane do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here