kabel

Obecność niektórych kabli zazwyczaj najbardziej docenia się wtedy, gdy właśnie są najbardziej potrzebne, a nie ma ich pod ręką i sklepy są zamknięte. Z tego powodu warto mieć zawsze w domu chociaż kilka podstawowych, najczęściej używanych kabli pasujących do wielu urządzeń. Takie uniwersalne modele na pewno nigdy się nie zmarnują. Sprawdź, na jakie kable zwrócić uwagę podczas następnych zakupów.

Kable HDMI

To zdecydowanie jeden z najbardziej zapominanych i jednocześnie niedocenianych przewodów. Kabel HDMI służy do transmisji multimediów wysokiej rozdzielczości pomiędzy dwoma urządzeniami właśnie z tym standardem. Co ciekawe, obecnie dzięki różnego rodzaju adapterom i przejściówkom można połączyć ze sobą także teoretycznie niekompatybilny sprzęt. Dotyczy to sytuacji, gdy jedno z urządzeń nie ma wejścia HDMI.

Ten bardzo niepozorny kabel umożliwia przesyłanie jednocześnie dźwięku i obrazu między takimi urządzeniami jak np. telewizor, laptop, komputer stacjonarny, konsola do gier, monitor, odtwarzacz DVD / Blu-Ray czy też projektor. Jest to bardzo uniwersalny produkt, który na pewno sprawdzi się w każdym domu. Dzięki kablowi HDMI można np. wyświetlić na telewizorze zdjęcia i filmiki z laptopa z wejściem HDMI bądź smartfona w połączeniu ze specjalną przejściówką.

Kable USB

Kable USB to bardzo szeroka kategoria, która dotyczy naprawdę wielu urządzeń. Przede wszystkim w domu z pewnością warto mieć dodatkowy przewód do ładowania telefonu. W ten sposób w przypadku awarii lub zgubienia pierwszego kabla nie trzeba przejmować się rozładowanym telefonem. Dobrym pomysłem może być zakup uniwersalnego kabla z trzema popularnymi końcówkami, dzięki czemu będzie można naładować właściwie każdy smartfon.

W domu warto również dodatkowe kable z wtykami, które pasują do wielu urządzeń w domu. Bardzo często klawiatura, mysz czy też drukarka są kompatybilne z dokładnie taką samą końcówką. W takim przypadku na pewno prędzej czy później przyda się odpowiedni kabel z oferty sklepu online SpecKable.pl. Ponadto niektóre kable USB można wykorzystać do przesyłania danych, np. zdjęć lub dokumentów, między dwoma urządzeniami.

Kable Jack 3,5 mm

Od pewnego czasu świat słuchawek i głośników zdominowały technologie Bluetooth i Wi-Fi umożliwiające bezprzewodowe przesyłanie dźwięku między urządzeniami. Warto jednak mieć w domu kable z wtykiem Jack 3,5 mm, które mają dość uniwersalne zastosowanie i mogą połączyć ze sobą dwa urządzenia. W ten prosty sposób można zabezpieczyć się na wypadek, gdyby w domu pojawił się sprzęt nieobsługujący nowoczesnych technologii bezprzewodowych.

Ponadto należy pamiętać, że np. głośniki i słuchawki Bluetooth mogą mieć problemy z łącznością ze smartfonem na większe odległości czy też w przypadku napotkania po drodze ściany. Z kolei kabel Jack 3,5 mm może mieć nawet 3, 5 bądź 10 metrów, a przewody można zamaskować np. listwami lub innymi przeznaczonymi do tego akcesoriami. Taki przewód może przydać się nawet w samochodowym radiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here