Śruby - konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN

Nie brakuje specjalistów, którzy mają zamiar niedługo kupić śruby spełniające określone normy. Dlaczego pod wieloma względami jest to dobra decyzja i właściwa inwestycja gotówki? Co powinno się krok po kroku zrobić, aby została wykonana konwersja pomiędzy ISO/DIN/PN?

Dlaczego warto kupować śruby spełniające normy?

Ogólnie można zdecydować się na różnego rodzaju elementy z tej kategorii. Łatwo jednak zaobserwować, że coraz większą popularnością cieszą się śruby spełniające normy ISO/DIN/PN. Dlaczego? Ludzie z rozmaitych branż mają bowiem świadomość, że takie elementy złączne są między innymi starannie i pieczołowicie wykonane z odpowiedniej klasy materiału. Tego typu akcesoria są zatem odpowiednio wytrzymałe i solidne. Normy określają też między innymi odporność na korozję itp. Nic więc dziwnego, że zakup takich elementów tak naprawdę jest opłacalny pod wieloma względami.

Czym charakteryzują się zaś normy ISO/DIN/PN? Pierwsze z nich są stanowione oraz zatwierdzane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która powstała już w 1947 roku. To normy najpowszechniejsze i najczęściej stosowane – biorąc pod uwagę współpracę pomiędzy podmiotami z rozmaitych państw itp. W Polsce stosowane są także normy DIN – zatwierdza je Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Ostatni skrót odnosi się natomiast do Polskich Norm. Państwową jednostką organizacyjną, która prowadzi normalizację na terenie naszego kraju jest Polski Komitet Normalizacyjny. Do jego zadań należy nie tylko zatwierdzanie lub rozpowszechnianie, ale także w razie czego wycofywanie norm, które nie spełniają po prostu określonych standardów.

Jak wykonać konwersję?

Interesuje Was ten temat? W tym celu na pewno warto wejść na stronę internetową stalmut.pl. Co należy zrobić dalej? W odpowiednim miejscu wyszukiwarki musicie wpisać jedną z norm lub całą nazwę konkretnego produktu. Na potrzeby tego artykułu zakładamy, że interesują Was śruby do rowków teowych. Posiadają one między innymi oznaczenie DIN 787 ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Co teraz zrobić, aby poznać normy zatwierdzone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną oraz Polski Komitet Normalizacyjny? Są dwie drogi postępowania. Na wyżej wymienionej stronie internetowej możecie wpisać, albo wkleić, nazwę tego produktu. Można także w wyznaczonym polu określić po prostu normę DIN. To tak naprawdę jest wystarczające. Dzięki temu dowiecie się, że wszystkie normy w przypadku elementów złącznych do rowków teowych wynoszą DIN 787/ISO 299/PN 61271.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here