Nowoczesne obrazy do salonu - czym kierować się przy ich wyborze?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że starannie dobrane dodatki są w stanie dodać oryginalnego charakteru każdemu wnętrzu. Jeśli właśnie jesteś na etapie urządzania mieszkania lub po prostu marzy Ci się drobna zmiana w wystroju, być może Twoją uwagę przykują dzieła sztuki. Podpowiadamy, czym kierować się w ich wyborze, aby wykreować estetyczną i unikatową przestrzeń.

Detale, które odmienią każde wnętrze

Na chwilę obecną prym wśród dodatków do domów i mieszkań wiodą nowoczesne obrazy do salonu, które z łatwością można wkomponować praktycznie w wystrój każdego pomieszczenia. Tego typu dekoracje mogą przedstawiać figury geometryczne, widoki miejskie, czy motywy kwiatowe, zmieniając wygląd wnętrza i wprowadzając do niego nietuzinkowy detal. Zanim jednak przejdziemy do ich wyboru, warto dokładnie zastanowić się, w którym miejscu mają się znaleźć. W przypadku pomieszczeń dziennych tego rodzaju kompozycje najlepiej prezentują się nad sofą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić obraz np. nad komodą, czy nad stołem.

Jak dopasować rozmiar obrazu?

Jeśli nasz wybór padnie na nowoczesny obraz do salonu, wówczas dobrze jest wiedzieć, jak umiejętnie wybrać jego rozmiar. Trzeba bowiem wiedzieć, że zbyt duże dodatki mogą przysłonić całą aranżację, wywołując chaos i zaburzając proporcje pomieszczenia. Aby do tego nie dopuścić, warto dopasować wielkość dzieła sztuki do przestrzeni, którą dysponujemy. W sytuacji, gdy mamy dużo wolnego miejsca nad kanapą, wówczas możemy pozwolić sobie na zakup wielkoformatowej grafiki. Jeśli jednak nasz pokój dzienny cechuje się niewielkim metrażem, wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup mniejszej dekoracji. Ciekawym pomysłem może być też zawieszenie na ścianie tryptyku, czyli trzech obrazków o takiej samej tematyce.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając dodatki do mieszkania?

Wiele osób decydujących się na nowoczesne obrazy do salonu, często zastanawia się, jak powinny wyglądać ramy nabywanych dzieł. O ile w klasycznych wnętrzach najczęściej pojawiają się dzieła w drewnianych oprawach, to w przypadku współczesnych salonów mamy o wiele większy wybór. Jeśli cenimy sobie minimalizm i elegancję, wówczas nasz wybór może paść np. na ramy wykonane z błyszczącej stali. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie kilku obrazków w jednym wnętrzu, pamiętajmy, że w takiej sytuacji ramy powinny nie tylko zostać wykonane z tego samego materiału, ale także mieć identyczną kolorystykę.

Podsumowanie

Wybierając dodatki do pokoju dziennego w formie dzieł sztuki, warto mieć na uwadze takie kwestie jak rozmiar, jakość wykonania, czy kolor ramy. Uwzględniając wszystkie te aspekty z całą pewnością uda nam się stworzyć przyjazną przestrzeń z harmonijnie współgrającymi dekoracjami, idealną zarówno do wypoczynku, jak i do spotkań towarzyskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here