Czysto w domu, czysto w biurze

Choć wycieraczka jest dość niepozornym elementem, który umieszczamy przed drzwiami domu lub firmy, to praktyka pokazuje, że nie tylko pomaga utrzymać porządek, ale jest również doskonałym materiałem kreującym wizerunek. Staje się w pewien sposób wizytówką wnętrza i nie ulega wątpliwości, że dość często dopasowujemy kolorystykę, styl czy też wykończenie wycieraczki do aranżacji mieszkania lub przestrzeni użytkowej. Poza tym, żeby świetnie wyglądała i długo służyła, musi być wykonana z doskonałej jakości materiałów.

  1. Jakie są rodzaje wycieraczek?
  2. Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki?
  3. Wyróżnij się z tłumu

Jakie są rodzaje wycieraczek?

Przede wszystkim wycieraczki dostosowuje się do konkretnych zastosowań. Inne położy się przed drzwiami do domu, a inne na piętrze, by wejściu do mieszkania. Z zasady im wyżej mieszamy czy mamy biuro, tym wycieraczka może być delikatniejsza. Dzielimy więc je na obiektowe, czyli takie, które kładzie się przed wejściem do budynków – na przykład przed hotelami czy też schodami w biurowcach. W tej kategorii mieszczą się metalowe wycieraczki z osadnikami a także wysokie modele gumowe. Ich podstawowym zadaniem będzie oczywiście zatrzymywanie jak największej ilości zanieczyszczeń. Takie wycieraczki nie są szczególnie estetyczne, ale wyróżniają się wytrzymałością i produkowane są w dużych rozmiarach. Wycieraczki domowe to natomiast cała paleta wielkości, kształtów i kolorów, a także materiałów, z jakich zostały wyprodukowane. Wykorzystuje się je w domach, mieszkaniach i biurach a także miejscach użyteczności publicznej. Ich głównym zadaniem jest oczyszczenie butów z kurzu i drobnych zanieczyszczeń.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki?

To jedno z podstawowych kryteriów wyboru, ponieważ nie stanowi tylko i wyłącznie o estetyce, ale również o jej skuteczności. Popularnością cieszą się na przykład modele kokosowe. Zbierają nawet drobne zanieczyszczenia i wchłaniają wodę. Dzięki temu rewelacyjnie pomagają zachować czystość. Z drugiej strony wycieraczki kokosowe szybko się zużywają. Producenci często stosują gumowe maty stabilizujące, a w sklepach znajdziemy modele ażurowe i całe. Poza tym wycieraczki dostępne są w szeregu kolorów i wykończeń i nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić egzemplarz z logotypem z oferty Alumatex.pl i w ten sposób od wejścia promować markę lub też wybrać wycieraczkę z napisem motywacyjnym lub symbolem, który będzie nas nastrajał pozytywnie za każdym razem, gdy wrócimy do domu. Trwałe wycieraczki gumowe są wygodnym i trwałym rozwiązaniem. Także ich czyszczenie nie przysparza problemów. Modele z tworzyw sztucznych mogą przypominać sztuczną trawę lub ostre igiełki nie wytrzymują długotrwałej eksploatacji, ale łatwo je utrzymać w czystości.

Wyróżnij się z tłumu

Choć wycieraczka to prozaiczny dodatek, to może robić niesamowite dobre pierwsze wrażenie. Dlatego właśnie coraz częściej wykorzystywana jest przez firmy do budowania pozytywnego wizerunku marki. Wycieraczki z logo stają się wizytówką, a praktyka pokazuje, że jest to miejsce, na które zawsze zwracamy uwagę. W ten sposób symbol, nazwę firmy czy też produktu można umieści niemalże na dowolnym materiale. Mogą to być wycieraczki zewnętrzne, jak i wewnętrzne oraz niezwykle popularne w przestrzeniach użytkowych maty. Warto pamiętać o tym, że potrafią być one dość duże, więc na pewno rzucą się w oczy potencjalnemu klientowi czy też kontrahentowi. Poza aspektem wizualnym takie rozwiązania będą chronić podłogę. O to warto zadbać szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu. W wielu modelach producenci stosują różne długości oraz faktury włókien i dzięki temu wycieraczki skutecznie zatrzymują brud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here