Niebieska sypialnia

Współcześnie każdy ma swoje hobby i zainteresowania. Niektórzy lubią grać w piłkę a inni na pianinie. Wachlarz możliwości każdego z nas jest niesamowicie szeroki. Każdy z nas posiada również ulubiony rodzaj mebli, sposób udekorowania mieszkania czy też kolorów farb wykorzystywanych w naszych czterech ścianach. Przykładem jest niebieska sypialnia czy kuchnia w kawowych odcieniach, ponieważ są to odcienie stosowane bardzo często. Z drugiej strony, są osoby, którym te kolory się nie spodobają. Niekiedy jednak należy wykorzystać odpowiednie detale w pomieszczeniu aby sprawić żeby zyskało na magicznym klimacie. W pokojach bardzo dużą rolę odgrywa kolorystyka ścian i dobranie dodatków – takich jak obrazy czy poduszki.

Niebieska sypialnia w nowoczesnym stylu
Myśląc o przygotowaniu sypialny wykorzystując elementy modern należy przemyśleć główną kolorystykę pomieszczenia. Bez wątpienia elementami polecanymi w remontach mających na celu podkreślenie nowoczesności będą niebieskie ściany sypialni (tytułowa niebieska sypialnia) oraz białe, matowe elementy w postaci szaf czy białego biurka wykonanego z litego drewna. Należy jednak pamiętać, że niebieska sypialnia to nie tylko kolor ścian, ale także odpowiednio dobrane dodatki, które tworzą klimat pomieszczenia. Każdy zgodzi się, że pomieszczenie musi być przytulne żeby przebywanie w nim było komfortowe i pomagało w zrelaksowaniu się. Propozycją takiego wystroju będzie wykorzystanie białych poduszek z delikatnie szarą koronką oraz niewielkimi zdobieniami w odcieniach błękitu. Taki dodatek sprawi, że niebieska sypialni zyska na przytulności. To utworzy pewnego rodzaju charakter pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie ozdób w postaci naturalnych kolorów – przykładem jest położenie butelki wina w stylu vintage na stoliku.

Niebieska sypialnia jako odzwierciedlenie ułożonego życia
Nie od dziś wiadomo, że kolor niebieski kojarzy się nam ze spokojem i pewnego rodzaju ułożeniem. Ta barwa jest delikatna i kojąca dla oczu. Dlatego też niebieska sypialnia będzie symbolem osoby delikatnej, spokojnej, która wie czego oczekuje w życiu. Co więcej, taka sypialnia niekoniecznie musi być kojarzona z symboliką barw, jednakże istnieją badania, które udowadniają, że kolory mają wpływ na człowieka. Czy kiedykolwiek widzieliśmy kogoś kto zdecydowałby się na czarne ściany i czarny sufit w sypialny? Wyglądałoby to co najmniej groteskowo, dlatego też niebieska sypialnia to świetny pomysł dla osoby szukającej inspiracji w trakcie remontu.

Co symbolizuje kolor niebieski?
Symbolika tego koloru jest bardzo ciekawa. Należy zacząć od tego, że kolor niebieski to jeden z kolorów natury – myśląc o nim na pewno utworzymy wizję rzeki czy koloru nieba w trakcie, gdy obserwujemy jak za oknem pada deszcz. Mówi się, że ciemne barwy niebieskiego mogą oznaczać zaufanie czy inteligencje. Dlatego też osoba o ponadprzeciętnej inteligencji podświadomie może chcieć stworzyć niebieską sypialnię w swoim mieszkaniu. Jasne odcienie niebieskiego świadczą natomiast o pewnego rodzaju spokoju, niezawodności, braku strachu w podejmowanych decyzjach czy też nieskończoności (mowa o rozległości mórz i oceanów, które niekiedy wydają się nie mieć końca). Bez wątpienia niebieska sypialnia będzie świadczyła o samodzielności i funkcji lidera, osoby, która potrafi podjąć skuteczną decyzje popartą chłodną analizą i odpowiednimi argumentami.

Dlaczego niebieska sypialnia może pozwolić nam lepiej się wyspać?
Kładąc się spać odcień niebieski będzie dominował w pomieszczeniu a wiadomym jest, że jest to chłodny odcień, który może działać kojąco. Barwa ta będzie pozytywnie oddziaływać na nasz sen, albo raczej na moment, w którym zasypiamy, ponieważ zamykając oczy będziemy spokojni i pełni dobrych myśli na dzień kolejny. Dlatego też niebieska sypialnia może ułatwić zaśnięcie osobie, która boryka się z problemem zbyt płytkiego snu.

Czy niebieska sypialnia pozwoli moim dzieciom łatwiej usnąć?
Kojące działanie koloru niebieskiego będzie wpływać pozytywnie na sen zarówno u dorosłego jak i u dziecka. Dziecku kolor niebieski może przynosić na myśl dźwięk deszczu czy morskich fal noszących delikatną bryzę. Takie psychologiczne podejście do zastosowania niebieskich barw w pokoju dziecka może mu pomóc w zasypianiu na co dzień. Ponadto mówi się, że kolor niebieski może pobudzać do działania – być może niebieska sypialnia może wpłynąć także na ambicje dziecka sprawiając, że będzie głodne wiedzy i otwarte na naukę o świecie. Może to także wpływać bezpośrednio na cechy analityczne dziecka (to znaczy, że dziecko otoczone barwami niebieskim może być bardziej spostrzegawcze i wyróżniać się ponadprzeciętną wyobraźnią, która może być pomocna w wielu zawodach, na przykład architekta czy projektanta mody)

Niebieska sypialnia – czyli ulubiony kolor przed snem
Moment, w którym kładziemy się do łóżka kończy dzień. To bardzo ważne żeby pomieszczenie, które służy nam za sypialnie było dla nas komfortowe i przytulne. Takie nastawienie psychologiczne bez wątpienia poprawi kolor ścian stosowanych w pokoju – niebieska sypialnia poprawnie wpłynie na nasz stan psychiczny z powodu kojącego zastosowania barw niebieskich. Barwy niebieskie w sypialni mogą także pozytywnie wpłynąć na nasze nastawienie w dniu kolejnym dlatego właśnie możemy mieć wrażenie, że kolor niebieski jest naszym ulubionym. Spowodowane to będzie zależnością między naszym samopoczuciem każdego dnia a momentem, w którym kładziemy się spać. Nie od dziś wiadomo, że wysoką jakość snu zapewnia dobre zdrowie psychiczne. Innym ważnym elementem jest także długość snu, na którą możemy sobie pozwolić. Idealny czas na sen to od siedmiu do ośmiu godzin codziennie. Jednakże dużo osób ma niekiedy problemy z zaśnięciem czego efektem jest przekładanie się z boku na bok przed zaśnięciem. Wykorzystanie niebieskiej sypialni może mieć wyjątkowe skutki w postaci poprawienia czasu, w którym zasypiamy. To oczywiście przełoży się na jakość snu, a ta natomiast będzie skutkować lepszym samopoczuciem w ciągu dnia – dlatego właśnie niebieska sypialnia to nie tylko odcień, ale także dobry wybór dla naszego zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here