Najlepszy zlewozmywak

Wszelkie wyposażenie przestrzeni kuchennej musi być w pełni funkcjonalne i praktyczne. Projektując tego rodzaju wnętrze, szczególną uwagę zwraca się przede wszystkim na tzw. ciąg roboczy, natomiast wybierając poszczególne akcesoria, uwzględnia się głównie ich trwałość. Co brać pod uwagę, kupując zlewozmywak? Zadanie nie jest proste, ponieważ ten musi spełniać wszystkie podstawowe funkcje, dodatkowo prezentować się naprawdę estetycznie i być zgodny z indywidualnymi preferencjami kucharza. Podpowiadamy, co brać pod uwagę, by wybrać zlewozmywak idealny.

Materiał wykonania

Najczęściej wybierany jest zlewozmywak ze stali szlachetnej, ale też zlewozmywak granitowy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie tego rodzaju materiały są optymalnie trwałe, odporne na intensywną eksploatację, uszkodzenie, w tym rysowanie, odbarwiane czy pękanie. Zlew musi być odporny na działanie wody, zanieczyszczeń, ale też wysoką temperaturę. Służy przecież nie tylko jako umywalka, ale również sprzęt do mycia naczyń i poszczególnych produktów spożywczych. Nierzadko jest narażony na działanie wrzątku.

Stal szlachetna i granit to materiały, które są odporne na ciężar, obijanie, do tego łatwo utrzymać je w czystości, przez co użytkowanie takich zlewozmywaków może być wieloletnie.

Rozmiar zlewozmywaka

Oczywiście, zlewozmywak musi być dopasowany rozmiarem do możliwości przestrzennych blatu roboczego. Wiadomo na pewno, że im większy zlewozmywak, tym lepsza wygoda jego użytkowania. Warto wziąć jednak pod uwagę indywidualne preferencje. Okazuje się, że potrzeby domowników nie wymagają instalacji bardzo dużego zlewozmywaka, który nie będzie optymalnie wykorzystywane i zabierze tylko miejsce.

Rodzaj zlewozmywaka

Do wyboru są zlewozmywaki prostokątne i kwadratowe, te są wybierane najczęściej. Na rynku bez problemu nabyć można również zlewozmywaki okrągłe oraz narożne. Te okrągłe uznaje się za najmniej praktyczne, chociaż wiele zależy również od głębokości zlewozmywaka. Powinien być na tyle głęboki, aby działanie wody nie wpływało negatywnie na pozostałe wyposażenie kuchni. Istotne w tym przypadku jest również odpowiednie zamontowanie baterii kuchennej.

Co ważne, wybierać można zlewozmywaki z jedną komorą albo dwukomorowe. Ta druga opcja jest świetnym rozwiązaniem, jeśli zlewozmywak ma służyć także jako ociekarka. Coraz częściej można znaleźć specjalne nadstawki, które sprawdzają się do przegradzania zlewozmywaków o jednej komorze. Można używać ich w zależności od potrzeb. Te z jedną komorą lepiej sprawdzą się w razie potrzeby umycia większych czyń, jak brytfanki czy garnki.

Zlewozmywak a styl kuchni

Coraz częściej przy wyborze dobrego zlewozmywaka uwagę zwraca się na aranżację kuchni. Wybierać można te idealnie wkomponowane w blat albo z reprezentacyjnym frontem. Zlewozmywak można dobierać kolorystycznie, patrząc na design blatu roboczego. W ten standardowej wersji zlewozmywak jest biały, natomiast na specjalne zamówienie udaje się użytkować ten, który doskonale komponuje się z blatem i innym wyposażeniem kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here