wybór firan do pokoju dziennego

Firany w salonie pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Są świetną osłoną przed promieniami słonecznymi lub wścibskimi sąsiadami. Odpowiednie firanki do salonu odgrywają bardzo ważną rolę, to one są odpowiedzialne za stworzenie we wnętrzu odpowiedniego klimatu, a oprócz tego świetnie podkreślają charakter pomieszczenia. Jak zatem wybrać je prawidłowo?

Jakie funkcje pełnią firany w salonie?

Przed wyborem odpowiednich firanek do salonu, warto się zastanowić jakie funkcje mają spełniać. Bardzo ważne są nasze oczekiwania, tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się wyborem. Pierwszą bardzo istotną kwestią jest funkcjonalność firanek. Jeżeli ich głównym zadaniem ma być ochrona przeciwsłoneczna lub mają uniemożliwić sąsiadom oglądanie czynności, które wykonujemy w pomieszczeniu, warto wybrać firanki, które będą wykonane z grubego materiału, który jest kryjący.
Dzięki takiemu rozwiązaniu w skuteczny sposób zminimalizujemy ilość słońca, które będzie wpadało do naszego wnętrza. Sąsiedzi też nie będą w stanie za wiele zobaczyć.

Jeżeli chcemy zawiesić firanki po to, żeby rozjaśniały nasze pomieszczenie to jest to super pomysł. Jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia i rozświetlenia. Najlepszym wyborem będzie duża, biała lub lekko kremowa firanka.

Firanki oprócz funkcji praktycznych są również powszechnie stosowanym elementem dekoracyjnym. W większości przypadków jest to ich główna funkcja. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie połączenie firanek z zasłonami, dzięki temu nasz salon nabierze niesamowitego charakteru.

Jakie firany wybrać do salonu?

Kluczowy podczas wyboru idealnych firanek do salonu jest wystrój pomieszczenia, w którym mają się znajdować. Ich wielkość oraz rodzaj powinien być dopasowany do wielkości salonu, ale także do stopnia jego nasłonecznienia. Od tego zależy z jakiej tkaniny będzie wykonana dana osłona okienna. Tylko wtedy będzie mogła spełniać swoje główne funkcje.

Na rynku dostępne są również firanki żakardowe, które są naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Są to produkty, które charakteryzują się niesamowitą delikatnością, ale też bogatym wzornictwem.
Składają się z dość rozbudowanych wzorów, które powstają na krosnach.

Ostatnia ważna kwestia podczas wyboru firanek do salonu to wymiary okna. W niektórych przypadkach, gdy chcemy zastosować marszczenia, warto wiedzieć że zabierają one szerokość tkaniny. Wtedy trzeba zakupić jej więcej.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jakie-firany-beda-odpowiednie-do-salonu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here