Kominek koza – do Twojego mieszkania lub domu

0
3361

Własny kominek ustawiony w salonie, sypialni czy jadalni to marzenie wielu osób. Jeśli poszukujesz pomysłu na to, jak je zrealizować – wówczas warto rozważyć zakup i montaż tak zwanej kozy. Jest to atrakcyjna alternatywa względem piecyków kominkowych. Ich montaż jest o wiele prostszy, szybszy i mniej angażujący. Jednocześnie, kozy potrafią być nie mniej atrakcyjne wizualnie i aranżacyjnie, niż standardowe wkłady kominkowe. Poniżej przyglądamy się kozom i ich specyfikacji technicznej – podpowiadamy dlaczego warto stosować te urządzenia, jakie możliwości oferują oraz dla jakich grup odbiorców są dedykowane. 

Kominek typu koza – kilka porad w poszukiwaniu miejsca dla kozy 

Koza cieszy się co prawda mniejsza popularnością, niż standardowe kominki jednoszybowe, jednak również pojawia się jako element wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych. Co prawda, nie nadaje się do używania w roli głównego źródła ciepła. Pod tym względem, użytkowanie kozy dość szybko może okazać się niewystarczające. Natomiast jako źródło dodatkowe, kozy sprawdzają się idealnie. 

Możesz umieścić je w wybranym miejscu pomieszczenia – na przykład tym, w którym spędzasz czas wolny, lub z którego będzie łatwiej rozprowadzać ciepło po całym pokoju. Dzięki niedużym rozmiarom, kozy można ustawić w niemal zupełnie dowolnym miejscu, a znalezienie dla nich wolnej przestrzeni nie będzie tak dużym problemem, jak aranżacja wkładu kominkowego. 

Ponadto, kozy są wybierane przez te osoby, które pragną cieszyć się obecnością kominka w swoich pomieszczeniach mieszkalnych, jednak z uwagi na sposób rozplanowania pomieszczeń i instalacji nie są w stanie go zamontować. Wówczas, koza pozostaje najlepszym wyjściem, pozwalający osiągnąć kompromis między własnymi zamiarami a możliwościami budynku, w którym mieszkasz. Mon taż kozy nie wymaga bowiem ingerencji w strukturę ścian, dekonstruowania wykończeń lub innych intensywnych ingerencji konstrukcyjnych. 

Najważniejsze zalety użytkowania kozy

Wśród wielu zalet wynikających ze stosowania kozy, warto wymienić atrakcyjny wygląd. Nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane z naciskiem na ich design. Dzięki temu prezentują się atrakcyjnie, ich kształty odzwierciedlają przyjemne dla oka bryły, a niektóre modele przypominają wręcz industrialne dzieła sztuki. 

Również niskie koszty eksploatacji przemawiają za wyborem kozy. Choć wysokość wydatków zależy w dużym stopniu od sposobu i rodzaju wykorzystywanej energii, to jednak sam piecyk nie jest zbyt drogi w eksploatacji. Piecyki kozy można także nabyć po cenie niższej niż zwykłe kominki, co również przysparza im popularności. 

Typowe piecyki koza są także mniej awaryjne niż przeciętny kominek. Wynika to z ich prostej budowy, wykorzystania wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych (żeliwo, stal) oraz dobrze zaprojektowanej obudowy. Dzięki temu piecyk koza będzie pełnił swoje funkcje przez długi okres czasu, bez obaw o możliwość jego uszkodzenia lub wystąpienia awarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here