Kanapy i sofy – ponadczasowe modele i trendy 2019

0
2103

W teorii, trendy w aranżacji wnętrz wyznaczają projektanci, designerzy i media. W praktyce, o rzeczywistej modzie na meble decydują przede wszystkim kupujący – które kanapy i sofy lansowane w 2019 roku przypadły im do gustu? Jakie modele sof cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu sezonów? Odpowiadamy.

Ponadczasowe kanapy skandynawskie

Sofy w stylu skandynawskim nigdy nie wyjdą z mody. Te oszczędne w formie kanapy z wyraźnie wydzielonymi miejscami siedzącymi są uniwersalne i pasują do niemalże wszystkich wnętrz. Skandynawskie sofy na cienkich, drewnianych nóżkach, tapicerowane monochromatycznymi, jasnymi materiałami, cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących. Nic dziwnego, że producenci nie rezygnują z oferowania tego typu kanap, a z sezonu na sezon proponują coraz więcej ich modeli.

Nowoczesne narożniki z dodatkowymi funkcjami

Kanapy narożne na dobre zagościły wśród designerskich trendów. Nowoczesne sofy rogówki z leżankami, tapicerowane różnego rodzaju materiałami (jednolitymi i w delikatne wzory), pojawiają się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i eklektycznym. Największą popularnością cieszą się narożniki z dodatkowymi funkcjami – praktyczne sofy rozkładane, kanapy z wbudowanymi barkami czy uchwytami na piloty lub gazety można znaleźć w ofercie wielu producentów mebli wypoczynkowych.

Stylowe sofy pikowane

Pikowane sofy o klasycznym wydźwięku to kolejne kanapy, które raczej nie wypadną z listy modnych mebli wypoczynkowych. Stylowe, gęsto pikowane sofy tapicerowane miękkim welurem lub błyszczącą skórą, widuje się między innymi we wnętrzach mieszkań w kamienicach oraz pomieszczeń urządzonych w stylach glamour, klasycznym czy eklektycznym. W katalogach producentów najczęściej można spotkać modele z charakterystycznie zaokrąglonymi podłokietnikami, o charakterze vintage.

Kanapy modułowe

Sofy modułowe składają się z dowolnie zestawionych ze sobą elementów. Ich ostateczny wygląd można dowolnie konfigurować w trakcie użytkowania – moduły są kompatybilne względem siebie. Tego typu kanapy są szalenie popularne i choć nie należą do ostatnich krzyków mody, wypada o nich wspomnieć przez wzgląd na fakt, że pojawiają się w dużej liczbie salonów o sporej powierzchni. Sofy modułowe są niezwykle praktyczne. Oferują je prawie wszyscy znani producenci mebli wypoczynkowych.

HIT 2019 – sofy wyoblone

Branżowe media lansują w tym sezonie specyficzne kanapy retro, nawiązujące wyglądem do tych często spotykanych w latach siedemdziesiątych. Sofy pozbawione nóżek i ostrych kątów oraz wyoblone, wszędzie, gdzie to tylko możliwe są absolutnym hitem tego sezonu! Czy mają szansę zagościć w polskich wnętrzach na dobre? Tego nie wie nikt – póki co, producenci mebli wypoczynkowych pilnują statystyk sprzedaży tego typu modeli. Być może w przyszłym roku będą oferowali ich więcej?

Sofy w stylu skandynawskim, narożniki, stylowe kanapy pikowane i sofy modułowe to ponadczasowe modele mebli wypoczynkowych, które pasują do wielu wnętrz i nigdy nie wyjdą z mody. W 2019 roku dołączają do nich wyoblone kanapy bez nóżek w stylu lat 70. – ciekawe, czy kupujący polubią je tak samo jak pozostałe wymienione modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here