Jakich materiałów użyć do ogrodzenia ogrodu?

0
1303

Planując budowę ogrodu skupiamy się głównie na posadzeniu roślin, zamontowaniu małej architektury czy profilowaniu terenu. Jednak nie należy zapominać o jeszcze jednym ważnym elemencie – ogrodzeniu. Jego forma, kształt czy zastosowane materiały mogą mieć ogromny wpływ na odbiór wizualny ogrodu.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Wybierając ogrodzenie do naszego ogrodu należy pamiętać, że powinno być ono jedynie dodatkiem do istniejącej już kompozycji. Źle dobrana forma, wielkość czy materiał może sprawić, że nasz zielony kącik przestanie być urokliwym i naturalnie wyglądającym miejscem. Dlatego tak ważne jest postawienie na materiały, które wkomponują się w naturalny charakter naszego ogrodu. Najlepiej sprawdzą się w tej roli takie materiały jak kamień czy drewno. Jednak budowa takiego ogrodzenia może okazać się bardzo kosztowna. Doskonałą alternatywą jest kamień elewacyjny. Zastosowanie płytek na ogrodzenie pozwoli zaoszczędzić sporo pracy i czasu.

Płytki na ogrodzenie – styl i wygoda

Decydując się na to rozwiązanie wcale nie musimy rezygnować z elegancji. Dostępny na rynku kamień elewacyjny sprawdzi się równie dobrze co kamień naturalny. Mnogość dostępnych kolorów i faktur pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu wizualnego. Zastosowanie płytek na ogrodzenie niesie ze sobą dodatkowe korzyści – wygodę oraz szybkość realizacji. Wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje płytek elewacyjnych: płytki z kamienia naturalnego, klinkierowe i betonowe. Pierwsze z nich posiadają bardzo duże walory estetyczne, nie wymagają impregnacji i są odporne na warunki atmosferyczne. Najczęściej wykonane są z granitu, bazaltu czy marmuru. Płytki klinkierowe to połączenie efektywnego wyglądu i długiej żywotności. Są łatwe do utrzymania i z łatwością wkomponują się w większość aranżacji. Płytki betonowe są bardzo odporne oraz występują w wielu wariantach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here