Jak zostać dekoratorem wnętrz

Zawód dekoratora wnętrz bywa mylnie utożsamiany z architektem wnętrz. Różnice między obiema profesjami są jednak dość duże (mimo że istnieje oczywiście wiele punktów wspólnych).

Co różni dekoratora wnętrz od projektanta wnętrz?

W życiu dekoratora wnętrz jest znacznie  więcej zainteresowania kolorami i materiałami. Znacznie mniej natomiast: prawem budowlanym, umiejscowieniem mebli, czy projektem instalacji. Dekorator wnętrz pracuje nad wydobywaniem piękna pomieszczenia za pomocą gry kolorami, materiałami i ich fakturami, a także światłem. Podstawowym zadaniem dekoratora wnętrz jest odpowiednie łączenie kolorów ścian, mebli, tkanin obiciowych mebli oraz frontów szafek, kolorów mebli. Warto zatrudnić dekoratora wnętrz zawsze wtedy, kiedy mieszkanie lub dom są już wykończone, a ich wnętrza wymagają nadania spójnego stylu. Dekorator wnętrz przeprowadza również metamorfozy wnętrz. Zawód ten wykonują zwykle osoby o dużym wyczuciu piękna, która już na pierwszy rzut oka widzą, co można zmienić w naszych pomieszczeniach, aby mieszkało się w nich przyjemniej. Dekoratora wnętrz warto również mieć w firmie, która zajmuje się najmem nieruchomości. Dekoratorzy przygotowują mieszkania do sprzedaży w taki sposób, aby zwiększyć ich finalną wartość.

Jak pracuje dekorator wnętrz?

Dekorator wnętrz zaciągany do pracy nad konkretnym wnętrzu na początku rozmawia z klientami – wysłuchuje ich oczekiwań oraz rozmawia o potrzebach oraz o swoich wstępnych założeniach odnośnie metamorfozy wnętrza. Następnie, może wybrać się z nami na zakupy w celu zrobienia rekonesansu. Profesjonalny dekorator dysponuje własnymi wzornikami i próbkami materiałów. Posiada również dostęp do profesjonalnych programów, które pozwalają tworzyć wizualizacje urządzonych wnętrz. W dzisiejszych czasach to właśnie komputerowe programy graficzne zdominowały tradycyjne projekty rysunkowe, wykonywane przed dekadami.

Kiedy warto zatrudnić dekoratora wnętrz?

Dekorator wnętrz pracuje nie tylko nad wnętrzami mieszkań, ale urządza również wystawy sklepowe, wystawy na targach lub projektuje wystrój wnętrz sklepów lub biur. Warto skorzystać z jego usług, jeśli zależy nam na uzyskaniu pięknego wnętrza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here