Jak zmienić wygląd starych mebli?

Gdybyśmy tylko dysponowali nieograniczonymi możliwościami finansowymi, nasze życie byłoby znacznie łatwiejsze. Nie musielibyśmy nigdy sprawdzać cen produktów w sklepach. Na zakupach sięgalibyśmy po prostu po to, co najbardziej by się nam spodobało. Moglibyśmy bezustannie zmieniać aranżacje swoich mieszkań, dosłownie każdego miesiąca wymieniając wszystkie elementy wyposażenia dowolnych pomieszczeń. Skoro pieniądze nie grałyby dla nas żadnej roli, wydawalibyśmy je dosłownie bezustannie – kupując drewniane meble i zastępując nimi te stalowe już w tej chwili, w której dowiedzielibyśmy się, że to właśnie one będą hitem kolejnych sezonów. Mało kto z nas ma jednak nieograniczony budżet. Nawet jeśli na ogół nie narzekamy na swoje zarobki i spokojnie wiążemy koniec z końcem, najprawdopodobniej nasz majątek nie pozwala nam na spełnianie wszystkich zachcianek. Przeglądamy magazyny dotyczące aranżowania wnętrz i zauważamy w nich fantastyczne meble z technorattanu lub naturalnego rattanu, ale nie możemy sobie na nie pozwolić, skoro swój drewniany komplet salonowy kupiliśmy całkiem niedawno, bo dopiero kilka lat temu, a jako że czekają nas jeszcze inne wydatki, wolimy nie pozbywać się kolejnych tysięcy. Zawsze jednak mamy możliwość zmienienia swoich mebli przy minimalnym nakładzie pieniężnym. Jeżeli tylko sami pokombinujemy i zdecydujemy się na ich samodzielną renowację, uzyskamy coś zupełnie nowego i to za niewielkie pieniądze. Pomoże nam w tym wszystkim chociażby taka okleina na meble. Stare krzesła i stoły możemy też przemalować lub pokryć błyszczącym lakierem, aby zapewnić im drugie życie.

Oczywiście mogłoby się nam wydawać, że sami nie poradzimy sobie z przeprowadzeniem tego rodzaju prac. Na pierwszy rzut oka wydają się one dość skomplikowane, zwłaszcza jeżeli nasza wiedza na temat budownictwa jest dosłownie zerowa i nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy podobnych zadań. Wolelibyśmy zatem powierzyć swoje meble komuś, kto się na tym wszystkim zna, i w spokoju czekać na efekty jego działań. Gdybyśmy jednak zdecydowali się na takie rozwiązanie, po raz kolejny utracilibyśmy swoje pieniądze. Profesjonalna renowacja mebli kosztuje i to często niemało. Niejednokrotnie zapłacilibyśmy za nią więcej niż za zupełnie nowe produkty meblarskie. Zajmujące się nią osoby muszą bowiem włożyć sporo czasu w to, by najpierw przygotować meble do dalszych zabiegów, a potem je wszystkie właściwie przeprowadzić. Nieraz trwa to całymi dniami, a my musimy potem za to wszystko płacić. Zamiast więc tak bezsensownie pozbywać się swoich pieniędzy, spróbujmy mimo wszystko samodzielnie zająć się renomowaniem swoich mebli. Nie jest to wbrew pozorom aż tak trudne zadanie. Gdybyśmy poszukali w sieci artykułów na ten temat, dostrzeglibyśmy, że większość z nich publikowana jest na zwykłych blogach, tworzonych przez takich samych ludzi jak my. Oni też nie mają specjalistycznego wykształcenia budowlanego i jakichś niesamowitych umiejętności. Wszystko robią na podstawie metody prób i błędów, a potem nam samym opowiadają o tym, jak my we własnych domowych warunkach możemy przeprowadzić podobne zabiegi.

Jeżeli jednak nie jesteśmy jeszcze gotowi na to, by rzeczywiście samodzielnie zająć się chociażby takim przemalowywaniem stołów bądź ich lakierowaniem, zawsze możemy zmienić ich wygląd w dużo prostszy, szybszy i bezpieczniejszy sposób. Nie tylko nowa farba może odmienić ich prezencję. Zastąpmy ją zatem… zwykłą okleiną! Okleina na meble okaże się dla nas fantastycznym produktem. Pozwoli nam w satysfakcjonujący sposób zmienić aranżację zupełnie dowolnego pomieszczenia poprzez odmianę występujących w nim mebli. Okleiny możemy wykorzystywać na wiele sposobów, dostosowując je do swoich indywidualnych wymagań i potrzeb. Jeżeli więc mamy już serdecznie dość nudnego wyglądu salonu lub sypialni, zamiast kupować do tych pomieszczeń zupełnie nowe artykuły, sięgnijmy po tanią okleinę i umieśćmy ją na starszych meblach. To doskonały pomysł!

Różnego rodzaju okleiny pozwalają nam zatem na bezproblemowe zmienianie dowolnych przedmiotów. Mimo iż możemy przyczepić je do dosłownie wszystkich artykułów, najczęściej umieszcza się je właśnie na meblach. Niezależnie od tego, w jakim są one teraz stanie, zawsze możemy przyczepić do nich zakupioną wcześniej okleinę. Nawet na mocno odrapanej i zniszczonej powierzchni drewna będzie ona fantastycznie wyglądać. Zazwyczaj zresztą tego rodzaju okleiny stosuje się w celu przykrycia defektów mebli. Jeżeli tylko występują na nich jakiekolwiek, najdrobniejsze nawet rysy, zmniejszają one ich estetyką i pogarszają ich ogólny wygląd. Musimy te defekty zamaskować, a okleina zdecydowanie nam w tym pomoże. Dzięki niej przywrócimy swoim meblom pierwotny wygląd i stan. Możemy je też zupełnie odmienić i w taki sposób uzyskać zupełnie nowy komplet, sięgając po okleinę w nietypowym kolorze lub po tą o niesamowitych wzorach. Bez trudu dopasujemy ją do każdego typu mebli. Umieścimy na starym biurku, zniszczonym kredensie bądź stole, aby z jej pomocą ożywić aranżację całego pomieszczenia. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami zupełnie standardowych rozwiązań, zawsze możemy sięgnąć po taką okleinę, która doskonale imituje standardowe drewno. Za coś takiego zapłacimy śmieszne pieniądze – na pewno nie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Okleina na meble może nam się kojarzyć z typowymi dziecięcymi pokoikami. Dawniej najprawdopodobniej sami dość chętnie umieszczaliśmy te zróżnicowane kolorowe naklejki na swoich szafeczkach i regałach. Teraz jednak możemy powrócić do tej znanej nam metody odmieniania mebli. Mimo iż jeszcze do niedawna okleiny na meble kierowano głównie do tych najmłodszych użytkowników, dziś równie chętnie sięgają po nie osoby dorosłe. Sami możemy bez trudu zapoznać się z bogatą ofertą takich produktów. Poszukajmy ich w sklepach budowlanych lub, jeśli nie mamy czasu na takie standardowe zakupy, przejrzymy asortymenty tych marketów przez Internet. Zaskoczymy się na pewno bogactwem ciekawych i pięknie wyglądających oklein. To dzięki nim zawsze zmienimy swoje meble!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here