Jak urządzić modną sypialnię?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy się czuć przede wszystkim możliwie jak najlepiej. to pomieszczenie, które w pierwszej kolejności, ma nam służyć jako miejsce do odpoczynku i relaksu. Jak jednak urządzić sypialnię, aby faktycznie spełniała ona to założenie? Na co koniecznie należy uważać, kiedy planujemy wygląd naszej sypialni? To pytania, z którymi boryka się wiele osób, rozważających remont sypialni. Warto jest jednak podkreślić, że jeśli właściwie podejdziemy do kwestii związanej z planowaniem wyglądu naszej sypialni, z całą pewnością będziemy finalnie zadowoleni z efektu, jaki uda nam się uzyskać. Sprawdźmy zatem, na co koniecznie należy zwrócić uwagę, kiedy planujemy i aranżujemy pomieszczenie w naszym domu, którym jest sypialnia.

Przede wszystkim – ocena metrażu pomieszczenia

To, co będzie stanowiło absolutną podstawę, jeśli chodzi o odpowiednie zaplanowanie sypialni, to przede wszystkim jej metraż. W dużej mierze, to właśnie on będzie definiował to, czy rzeczywiście będziemy w stanie zmieścić wstępnie wybrane przez nas meble w naszej sypialni. Ważne także będzie dla nas to, czy metraż sypialni pozwoli na pomalowanie jej w wybranych przez nas kolorach. Musimy bowiem być świadomi, że jeśli chodzi o metraż sypialni, to – jeśli jest on niewielki – w grę nie wchodzi pomalowanie sypialni na ciemne kolory. W przypadku małych sypialni, zaleca się raczej jasne, pastelowe barwy. Na o wiele więcej możliwości jesteśmy w stanie sobie pozwolić, jeśli metraż naszej sypialni jest duży. Nie tylko, jeśli chodzi o kolorystykę naszej sypialni, ale także, jeśli mowa o odpowiednim ustawieniu mebli, czy też doborze ich ilości. To jednak nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o aranżowanie sypialni.

Ustawienie pomieszczenia oraz okna i ich znaczenie

Nie każdy zwraca uwagę na takie elementy związane z wystrojem naszego pomieszczenia, jakimi są np okna czy ich wielkość. Paradoksalnie jednak, rozmiar okien w naszej sypialni ma znaczenie. Będzie on definiował nie tylko to, na jaką kolorystykę powinniśmy się zdecydować, ale także – jak będzie przedstawiało się rozmieszczenie mebli w naszej sypialni. Bardzo ważne jest także i to, aby wiedzieć, po której stronie znajduje się nasza sypialnia. To z kolei pozwoli nam określić to, czy będzie to pomieszczenie raczej słoneczne, czy też raczej zacienione.

Podstawy aranżacji – od czego zaczynamy aranżację sypialni (i nie tylko)

To, co będzie kluczowe, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną aranżację wnętrz, to przede wszystkim kwestia związana zaplanowaniem prac. Wiadomo jest bowiem, że pewien porządek powinien zostać zachowany. Warto zwrócić uwagę jednak na to, że absolutnie pierwszą rzeczą, od której zaczynamy jakikolwiek remont pomieszczenia, są ściany i sufit. Jeśli nie malujemy sufitu, to naturalnie zaczynamy od ścian. Zależnie od tego, co dokładnie chcemy położyć na ścianach – czy będzie to tapeta, czy też konkretny kolor farby a może nawet – fototapeta, zawsze musimy we właściwy sposób przygotować do tego ścianę. Inaczej jednak będzie ten proces wyglądał w przypadku, kiedy mówimy o malowaniu ściany, zaś zupełnie inaczej w przypadku, kiedy mowa jest o jej tapetowaniu.

Kolejnym etapem prac, które będziemy wykonywać, jest podłoga. Oczywiście może zdarzyć się tak, że nie będzie konieczności ani wymiany podłogi ani też zmiany – np. z paneli na parkiet czy też odwrotnie. Jeśli zatem podłoga nie jest ruszana w trakcie remontu, koniecznie musimy pamiętać o tym, aby we właściwy sposób ją zabezpieczyć, kiedy będziemy malować ściany. Jeśli tego nie zrobimy, podłoga – w szczególności zaś drewniana, może ulec zniszczeniu. Nie zawsze bowiem będziemy w stanie na tyle dobrze wyczyścić panele czy parkiet z plam farby.

Kiedy mamy już przygotowane zarówno ściany, jak i podłogę w naszej sypialni, możemy przejść do dobierania odpowiedniej kolorystyki w naszym wnętrzu. Jeśli chodzi o trendy, to ostatnimi czasy zdecydowanie prym wiedzie szara kolorystyka naszej sypialni. Jak jednak prawidłowo urządzić szarą sypialnię, aby faktycznie stanowiła ona dla nas oazę spokoju, a przy tym cieszyła nasze oko, jeśli chodzi o walory estetyczne?

Szara sypialnia – jak ją idealnie urządzić?

Urządzanie szarej sypialni powinniśmy zacząć od wyboru koloru ścian. Szarości, jeśli chodzi o kolory farb, jest bardzo dużo. Ważne jest zatem to, aby wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Nie ma jednak przymusu związanego z malowaniem całej sypialni na szaro. Możemy, dla przełamania czy też dla stworzenia lepszego kontrastu, wprowadzić do niej jedną, bądź dwie ściany w innych kolorach. Bardzo istotne jest także to, że zabawa różnymi odcieniami szarości, także może przynieść bardzo ciekawe efekty. Nie możemy jednak zapominać o tym, że szara sypialnia, to nie tylko szare ściany. Jeśli chcemy stworzyć sypialnię, której głównym kolorem będzie szary, nie powinniśmy zapominać także o meblach. Tu, mamy naprawdę bardzo duże pole manewru, jeśli chodzi o ich wybór.

Szare meble do sypialni

Jeśli chodzi o zakup szarych mebli do sypialni, to ich projektanci prześcigają się w pomysłach związanych z różnego rodzaju rozwiązaniami kolorystycznymi. Szare meble, jak się okazuje, wcale nie muszą być nudne i pozbawione jakiejkolwiek dynamiki. Przełamywanie szarości na meblach, np. za pomocą białego koloru, to ostatnimi czasy bardzo modny i popularny trend.

Dodatki do szarej sypialni

Kiedy mówimy o szeroko pojmowanej aranżacji szarej sypialni, nie możemy zapominać o dobraniu jak najlepszej jakości dodatków do niej. Prawdą jest jednak to, że jeśli wszystkie dodatki w szarej sypialni będą li i jedynie w jednym kolorze, nasze pomieszczenie stanie się po prostu nieciekawe. Warto jest zatem przełamać szarą kolorystykę sypialni i wprowadzić do niej – właśnie za pomocą dodatków – elementów w innych kolorach. Bardzo dobrze z kolorem szarym komponuje się biel, ale też i czerń. Dla fanów innych, bardziej alternatywnych rozwiązań kolorystycznych, polecamy dodatki w kolorze pomarańczowym, zielonym czy nawet – czerwonym. One także bardzo dobrze sprawdzą się w szarej sypialni i nadadzą jej oryginalnego i ciekawego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here