dodatki do łazienki w stylu SPA

SPA to miejsce, w którym można nie tylko zadbać o urodę, ale przede wszystkim odpocząć i naładować baterie. Wielu osobom takie miejsce kojarzy się nieco z luksusem, który przy dobrym planowaniu za stosunkowo niewielką cenę można przenieść do własnej łazienki.

Łazienka w stylu SPA – o czym należy pamiętać?

Łazienka w stylu SPA może stać się pomieszczeniem przeznaczonym nie tylko do wykonywania czynności higienicznych. Może być to również miejsce relaksu i odprężenia po naprawdę ciężkim dniu. Wbrew pozorom łazienka w stylu SPA nie jest trudna do zaaranżowania pod warunkiem jednak, że zachowanych zostanie kilka istotnych kwestii.
Przede wszystkim w domowym SPA nie sprawdzi się brodzik prysznicowy. W tym przypadku wanna wolnostojąca (https://arenalazienek.pl/pl/c/Wanny-wolnostojace/472) będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.
W łazience, która docelowo ma pełnić również rolę domowego SPA, warto stosować neutralne kolory ziemi i bieli. Najlepiej by w pomieszczeniu zastosowane zostały maksymalnie trzy kolory i to w ciepłej tonacji.

Naturalne drewno nie jest dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń takich jak łazienka, jednak na szczęście można je zastąpić. W pomieszczeniach urządzanych jak SPA warto wykorzystać płytki lub specjalne panele, które będą stanowiły imitację dla naturalnej tekstury drewna.
Kolejna ważna kwestia do oświetlenie – w domowym SPA należy stawiać na miękkie światło, najlepiej w postaci kilku punktów świetlnych. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zamienić je na włącznik z funkcją regulacją oświetlenia.

Czego nie może zabraknąć w każdym domowym SPA?

Wanna to zdecydowanie najważniejszy element domowego SPA. Powinna być możliwie jak najbardziej wygodna, jeżeli jest taka możliwość i przestrzeń na to pozwala, warto wybrać model duży i wolnostojący. Dla zwiększenia efektu można ustawić dookoła niej delikatnie pachnące świece. Przytulności łazience w stylu spa nada miękki fotel, krzesło, niewielka sofa lub szezlong (zależne od dostępności wolnej przestrzeni w pomieszczeniu). Można pokusić się również o umieszczenie niewielkiego stojaka czy półki do przechowywania książek, czy czasopism, które będą umilały czas spędzony w domowym SPA. Dopełnieniem strefy relaksu będzie nastrojowa muzyka.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chcemy rezygnować z prysznica, dobrym rozwiązaniem będzie wanna z zasłoną prysznicową.

Oczywiście w domowym SPA nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji całego ciała, które pozwolą w przyjemny sposób zadbać o urodę. Tu możliwości jest nieskończenie wiele, można stawiać zarówno na swoje ulubione produkty, jak i pokusić się nieco o wypróbowanie kosmetycznych nowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here