Piękno mebli ogrodowych podkreślone dodatkami

Nowoczesne budownictwo i modne rozwiązania architektoniczne bardzo dużą uwagę zwracają na budowanie w mieszkaniach dużych tarasów i wielkich balkonów. Wbrew pozorom nie trzeba mieć ogrodu, a tym bardziej domu, żeby cieszyć się grillowaniem i spotkaniami ze znajomymi na świeżym powietrzu, znajdując się cały czas w swoim miejscu zamieszkania. Modne są obecnie imprezy zwane domówkami, gdzie na tarasie może bawić się nawet kilkadziesiąt osób. Przeważnie wtedy puszczana jest głośna muzyka i smakowane są pyszne drinki. Oczywiście tacy goście muszą mieć na czym siedzieć. Dlatego coraz intensywniej rozwija się branża produkcji mebli ogrodowych, które idealnie będą pasowały również na taki taras. Meble robione są z przeróżnych materiałów, które są czym bardziej dziwne, tym bardziej modne i pożądane. Nawet stare i odremontowane starocia, znalezione gdzieś na strychu u dziadków, które przykryją poduszki na meble ogrodowe, będą cieszyć oczy zazdrosnych gości.

Jednakże w naszych ogrodach i na tarasach oraz dużych balkonach królują nowoczesne stoły, krzesła i sofy. Nie jest to jednak jedyny asortyment przygotowany przez producentów na tarasy, altany czy ogrody. Coraz większy wybór mamy również wśród leżanek, narożników i foteli, a także szafek i komód. Powinny być lekkie i wytrzymałe, ale przede wszystkim odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak promienie słońca, deszcz, zmiany temperatury. Przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza, meble takie powinny być również bardzo łatwe do czyszczenia, a najlepiej by było, jakby je można było obmyć pod prysznicem lub wężem ogrodowym z użyciem czyszczącego detergentu. Niestety niewidoczne zanieczyszczenie w postaci smogu, który również wdychamy na nasze nieszczęście, bardzo niszczy wszystko co znajduje się na dworze, dlatego również, oprócz samych mebli, musimy uważać na poduszki na meble ogrodowe. Kiedy ich nie używamy, lepiej je schować gdzieś do szafki, która również może znajdować się na tarasie, a wyjmować je można tylko w przypadku, kiedy chcemy posiedzieć sobie przy gwiaździstym niebie, przy lampce wina i relaksującej muzyce, odpoczywając po całym dniu ciężkiej pracy.

Wracając do mebli, to bardzo popularne są zestawy techno rattanowe, czyli wykonane z polietylenu, czyli tworzywa sztucznego, który imituje naturalny rattan. Używając tych mebli nadal jesteśmy w zgodzie z naturą, ponieważ są to meble ekologiczne, które można bez problemu poddawać procesowi recyklingu, tym bardziej, że spokojnie mogą nam służyć przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki temu nie wyrzucamy ich tak często, jak na przykład zwykłe meble plastikowe i w mniejszym stopniu zaśmiecamy środowisko. Meble takie spełniają wszystkie oczekiwania, które kierujemy do mebli ogrodowych. Są lekkie, łatwe w czyszczeniu i cechują się wysoką wytrzymałością na promienie słoneczne, wilgoć czy zmiany temperatury. Kiedy dodamy jeszcze poduszki na meble ogrodowe, które będą świetnym dodatkiem, upiększającym taras i dopasowującym go do wystroju całego mieszkania czy domu.

Oczywiście nie każdemu będą podobały się meble z tworzywa sztucznego i zdecydowanie będą woleli naturalne meble z rattanu lub drewna. Pomimo, że te materiały odznaczają się mniejszą odpornością na ogólnie pojęte warunki atmosferyczne, to obecnie dostępnych jest szereg lakierów, farb i impregnatów, które doskonale będą chronić delikatne drewna przed deszczem, promieniami UV czy inwazją szkodników uwielbiających nasze kolorowe, naturalne meble. Dowodem, jak wartościowe i dobre są meble z rattanu, jest fakt, że używano ich już w starożytności. One również tak jak ich plastikowy odpowiednik, są lekkie i łatwe w utrzymaniu, a rattan, czyli materiał z którego są wykonane, jest giętki i elastyczny, przez co można z niego wykonać piękne wzory mebli. Piękno rattanu docenia się nie tylko na tarasie czy w ogrodzie, ale jego miłośnicy tego rodzaju mebli, wyposażają w nie całe mieszkania i domy. Czasem jednak bywa, że rattan potrafi się szczerbić, szczególnie kiedy warunki atmosferyczne, albo działanie czynników zewnętrznych jest bardzo intensywne. Wtedy poduszki na meble ogrodowe spełniają nie tylko estetyczną funkcję, ale również doskonale zabezpieczają nasze, najbardziej narażone na urazy, części ciała. Podobnie, a nawet wręcz częściej taka sytuacja występuje przy meblach drewnianych, a szczególnie takich, które producent nieumiejętnie zabezpieczył przed działaniem czynników zewnętrznych. Pod wpływem wilgoci drewno puchnie i pęka, wystawiając tym samym ostre drzazgi, które idealnie wbijają się w ciało człowieka, a których pozbycie się jest zdecydowanie trudniejsze.

Meble drewniane mogą być profilowane na różne sposoby. Największą wartością tego materiału jest możliwość rzeźbienia w nim najróżniejszych wzorów i kształtów. Dlatego są one tak bardzo lubiane przez miliony użytkowników, a odpowiednio ukształtowane, będą pasowały zarówno do staromodnych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Omawiając drewniane, naturalne meble, które pasują zarówno do pomieszczeń, jak i ogrodów czy tarasów, nie sposób pominąć mebli zrobionych z palet transportowych. Poduszki na meble ogrodowe będą w tym przypadku jedynymi elementami upiększającymi te bardzo mocne i wytrzymałe meble. Same palety, z których zrobione są meble przygotowane są do dźwigania nawet kilkaset kilogramowe ciężary, więc waga nawet kilku osób, siedzących na meblach, zrobionych z palet, nie będzie żadnym problemem. Ich prostota wykonania, surowość i moc, jaka z nich bije, powodują, że meble te lubią ludzie w każdym wieku i z różnym zasobem gotówki w portfelu. Najciekawsze jest to, że takie meble możemy sobie zrobić sami, kupując od hurtowników kilka palet, a później przycinając je piłą lub wyrzynarką do drewna. Wystarczy kilka cięć i mamy gotowy piękny stów czy fotel lub ławę. Pozostaje już tylko zaimpregnowanie i polakierowanie surowego, jakby nie patrzeć, drewna. Dla lepszego efektu, przed samym lakierowaniem takie meble możemy jeszcze pomalować na wszystkie kolory świata, które tylko sobie wymyślimy, a bardziej, które znajdziemy w sklepach budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here