Meble kuchenne narożne

Umeblowanie kuchni jest najistotniejszą rzeczą w jej urządzeniu, zaraz po zainstalowaniu niezbędnego sprzętu AGD. Meblując kuchnię należy sporządzić konkretny plan dotyczący zagospodarowania przestrzeni. Można to zrobić samodzielnie, po prostu kreśląc na kartce to, jak wyobrażamy sobie umiejscowienie mebli i sprzętów w kuchni. Możemy też skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą mebli na zamówienie pod wymiar, wykonują także projekty pomieszczeń. Oznacza to, że wykupując usługę wykonania mebli pod wymiar, możemy otrzymać zupełnie za darmo projekt zabudowy takiej kuchni. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne, jeśli zależy nam, aby w kuchni wszystko idealnie „grało” ze sobą. Projekt kuchni pozwoli odsłonić mocne strony naszego pomieszczenia i zaakcentować je za pomocą odpowiednio dobranych mebli. Projektant wnętrz zajmujący się pracą dla nas postara się wykorzystać do maksimum przestrzeń znajdującą się w kuchni,. Jest to niezbędne, aby mogło w niej być dość miejsca na codzienne czynności domowe.

Co jest kwestią istotną przy wybieraniu mebli do kuchni? Przeważnie są to pomieszczenia o niewielkiej powierzchni, które należy tak zaaranżować, aby dostęp do każdego miejsca był swobodny i „pod ręką”. W związku z tym istotne jest zabudowanie meblami maksymalnej wolnej przestrzeni ściany i zorganizowanie szerokiego blatu roboczego. Bardzo ważne są także parametry takie jak szerokość półek czy ich wysokość. Będą one świadczyły o tym, co można w nich schować – czy zmieszczą się do szafek podstawowe produkty spożywcze lub naczynia, i czy dostęp do nich będzie swobodny. Jeśli zaś mowa o dostępie do szafek, należy dobrze rozważyć wybór rodzaju drzwiczek. W ciasnych, gęsto zabudowanych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się drzwiczki przesuwne, a górne szafki – otwierane do góry. Zabudowę kuchenną warto więc skonsultować ze specjalistą z dziedziny aranżacji wnętrz, który wie, jak mankamenty kuchni zamaskować, a jak wydobyć na światło dzienne jej zalety.

Wiele zależy od powierzchni kuchni, którą mamy do dyspozycji oraz od typu kuchni. W aneksach kuchennych połączonych z reprezentacyjnym salonem, bardzo ciekawe rozwiązanie stanową meble kuchenne narożne. Jest to zestaw mebli zabudowanych od góry do dołu, wraz z wydzielonym blatem roboczym i miejscem pod kuchenkę, lodówkę czy zmywarkę, w kształcie litery L. Warunkiem możliwości zabudowy tego rodzaju mebli w kuchni jest wolna ściana narożna o powierzchni minimalnie takiej jak zestaw mebli. Jeśli kuchnia spełnia wymagania dotyczące rozmiarów, można zabrać się za projektowanie mebli. Dostępne są one w ogromnym asortymencie materiałów, w szerokiej gamie kolorystycznej, w wielu fakturach frontów.

Kuchnie posiadające duże i niskie okna, a także kształt kwadratu, będą doskonałe do stworzenia ciekawej narożnej aranżacji. Szafki narożne na zlew to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Zlew umiejscowiony w rogu kuchni pozwala wykorzystać to miejsce pozbawione większego znaczenia architektonicznego i dobrze je zagospodarować. Szafka pod zlewem idealna będzie na umieszczenie śmietnika, na przykład na drzwiach otwieranych do dołu. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i pomaga dobrze wykorzystać niewielką szafkę w rogu dla zaaranżowania naprawdę wygodnej kuchni.

Jeszcze ciekawszym sposobem na wykorzystanie niesfornego rogu kuchni jest umiejscowienie tam obrotowej szafki narożnej. Szafka z obracanymi blatami wewnątrz jest idealna do szybkiego odkładania i wyciągania podręcznych naczyń. Narożniki kuchenne mistrzowie projektowania kuchni pod wymiar potrafią też wykorzystać w inny, fantazyjny sposób. Polega to na stworzeniu szuflady lub szafki o kształcie trójkąta prostokątnego, z frontami o tym samym kształcie. Taka kuchnia stwarza wrażenie prostej i klasycznej, a jedynie po wyciągnięciu szuflady lub otworzeniu szafki widać ich niezwykły, ale praktyczny kształt. Dzięki rozwiązaniom narożnikowym jakie oferuje nowoczesne meblarstwo, można doskonale zaaranżować kuchnię, w której narożniki nie będą przeszkadzały, a będą odgrywały istotną rolę.

Meble w kuchniach, w których są narożniki do zagospodarowania, zawsze stanowiły pewien kłopot. Trudno jest zabudować taką kuchnię gotowymi meblami. Bez względu na ich rozmiary czy ustawienie, zawsze kłopotliwe będą rogi. Otwieranie szafek lub szuflad po jednej stronie rogu skutecznie uniemożliwia wtedy jednoczesne otwieranie ich po drugiej stronie. Korzystając z zabudowań kuchennych tworzonych na miarę, można wyczarować kuchnię idealną – praktyczną, pomysłową, wykorzystującą każdą wolną powierzchnię oraz każdy wolny kąt – i to dosłownie. Narożniki kuchenne nie są miejscami, których należy się bać. Nie trzeba zatem kupując mieszkanie rezygnować z takich, w których kuchnie na pierwszy rzut oka wydają się być nieustawne. Większość nabywców mieszkań finalnie i tak decyduje się na kupno mebli kuchennych pod wymiar. Wynika to stąd, że naprawdę trudno jest dopasować zabudowę sprzętu AGD do dostępu do infrastruktury. Trudno jest też wybrać odpowiednią powierzchnię czy głębokość szafek albo ich wysokość w zależności od potrzeb konkretnych użytkowników i ich preferencji. Na szczęście współcześnie można korzystać z wielu ciekawych rozwiązań, które oferują nam projektanci mebli.

Zabudowa narożna w kuchni wykorzystująca nietypową przestrzeń może być, wbrew pozorom, bardzo wygodna. W szczególności ciekawym rozwiązaniem są wszelkie szafki z wysuwanymi lub obrotowymi półkami, dzięki którym można wygodnie sięgnąć po wybraną rzecz bez przewracania wszystkiego na półkach czy zaglądania do nich głęboko. Meble kuchenne narożne można dziś zaprojektować zgodnie z życzeniem kupującego, w odpowiednich kolorach, z ulubionych tworzyw oraz z wybranym rodzajem frontów. Nie muszą one wyglądać sztampowo. Tym bardziej więc warto skorzystać z oferty mebli tworzonych na zamówienie. Kuchnia to miejsce szczególne, które ma być przede wszystkim praktyczne. Przebywanie w nim ma sprawiać radość, a zatem należy dołożyć wszelkich starań, by było takie jak należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here