Meble kuchenne na wymiar. Dlaczego to dobry pomysł?

Podczas kupna domu, czy mieszkania możemy spodziewać się wielu wydatków. Jednym z nich jest umeblowanie i wyposażenie naszej kuchni, które jest niezmiernie ważne, gdyż będzie ono nam służyć na lata. To właśnie w kuchni spędzamy ogromną ilość czasu, przygotowujemy, a czasami nawet spożywamy posiłki, więc powinna być ona jak najbardziej funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. Na rynku możemy znaleźć gotowe zestawy do zabudowy, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie ich na wymiar u fachowca.

Meble przygotowywane na zlecenie dają pełną możliwość wykorzystania istniejącej już architektury pomieszczenia. Ich przykładową ofertę znajdziesz na http://artederadi.com/. To dzięki nim możesz zdecydować, że  wnęka ścienna zostanie wykorzystana jako spiżarnia, a przy oknie powstanie wyspa z widokiem na ogród. Dzięki nim mamy możliwość zagospodarowania każdej przestrzeni po swojemu, rozplanowując miejsce na przechowywanie większych sprzętów kuchennych,  uwzględniając system segregowania odpadów, organizerów do szuflad, a nawet telewizor.

Kolejną zaletą zlecenia stworzenia mebli na zamówienie jest możliwość niemalże idealnego dopasowania ich do stylu pozostałej części domu. Firmy meblarskie mają ogromny wybór materiałów, kolorów, faktur i wykończeń. Na zamówienie wykonają minimalistyczną kuchnię w stylu nowoczesnym, z blatami o wysokim połysku, ale także drewnianą, rustykalną, o przytulnym i ciepłym charakterze. Wykonanie mebli na zamówienie daje nam też możliwość zabudowania sprzętów takich jak zmywarka, okap kuchenny, czy lodówka, które czasami mogą szpecić naszą kuchnię. Zabudowa taka doda wnętrzu spójności, jednocześnie nie ograniczając dostępu do ważnych części, gdy potrzebna będzie ich wymiana lub naprawa.

Warto jest również wspomnieć o systemach hamowania oraz cichego zamykania, które nie tylko ograniczają nieprzyjemne dźwięki, ale również są bezpieczniejsze, gdyż dzięki nim nie przytrzaśniemy sobie palców.

Przy projektowaniu kuchni warto jest trzymać się kilku zasad, aby rozplanować to miejsce jak najbardziej ergonomicznie. Po pierwsze nie powinniśmy umieszczać zlewu, czy kuchenki w narożnikach. Znacznie ograniczy to nasz zakres ruchu przy pracy, a dodatkowo takie miejsca są szczególnie narażone na zabrudzenia, które jest ciężko usunąć w narożnikach. Drugą kwestią wartą poruszenia jest kształt w jakim decydujemy się zabudować nasze pomieszczenie. O wiele bardziej funkcjonalne są zabudowy w kształcie litery L lub U-kształtnie zabudowane z trzech stron, gdy nasza kuchnia jest naprawdę bardzo duża, niż wykorzystywanie dwóch przeciwległych ścian. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko potencjalnych urazów, gdyż wykonujemy wówczas ruchy o mniejszym zakresie, a także sprzyja przechowywaniu na przykład garnków, gdy zdecydujemy się na obrotowe półki.

Warto jest skonsultować wszystkie swoje pomysły i wyobrażenia na aranżację wnętrza z projektantem, by razem zaprojektować jak najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here