świeczki

Śmierć zazwyczaj przychodzi w najbardziej nieoczekiwanym przez nas w momencie kropkach nie zawsze następuje ona w przyjemny sposób. Nie zawsze też w przyjemny sposób obchodzi się z naszym ciałem. Ludzie giną w wypadkach samochodowych, a pod wpływem katastrof czy innych przypadków ich ciało ulega deformacji. Podobnie jak przebyte choroby czy przedśmiertny styl życia wyniszczają ciało z zewnątrz. Wielu rodzinom zależy na odsłonięciu publicznym z walk podczas wspólnej modlitwy i ostatniego pożegnania. Balsamista jest osobą, która postara się, aby ciało wyglądało najbardziej korzystnie.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/uslugi-balsamisty-kiedy-sa-potrzebne/

Na czym polega praca balsamisty?

Zanim rozpoczniemy pracę nad zmarła osobom, musimy wiedzieć, że każdy przypadek różni się od siebie. Musimy dowiedzieć się, jaka była historia zmarłego, a przede wszystkim powinny interesować Cię przebyte choroby, zażywane leki oraz jaka była przyczyna zgonu. Chemikalia nadal istnieją w organizmie, a Tobie dzięki tej wiedzy, uda się w dobry sposób zatuszować niedoskonałości. Pierwsze co należy zrobić to dokładna, zewnętrzna dezynfekcja ciała zmarłego. 

Przez pewien czas po śmierci nieboszczykowi rośnie broda, paznokcie oraz włosy. Zatem będziesz musiał doprowadzić ich wygląd do zadbanego stanu. Wówczas przychodzi czas na główny etap. Jest to wprowadzenie płynu konserwującego drogą dotętniczo. Taki środek w dużej mierze jest to formaldehyd. Wprowadzenie go powoduje, że organizm zmarłego znacząco poprawia swój wygląd. Struktura tkanek jest pobudzona do emigracji funkcji życiowych. Zmarły w nieco większym stopniu przypomina osobę żywą, która jedynie śpi. 

Plastyczne poprawki uszkodzeń ciała

Jako balsamista będziesz zajmować się również niwelowanie mnie doskonałości lub naprawą poważnych uszkodzeń ciała. W zależności od stopnia deformacji używać będziesz silikonu, wosku, skalpela oraz innych narzędzi przypominających te chirurgii plastycznej. Rodzina może życzyć sobie również wykonania makijażu dla zmarłego. W takim przypadku będziesz pracować nie jako kosmetyczka. Ważne, aby makijaż był subtelny i jedynie podkreśla urodę, a także nie odbiegał od powagi chwili i nie naruszał majestatu i śmierci.

Zobacz też: http://www.meblewsieci.pl/jak-wyglada-praca-w-zakladzie-pogrzebowym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here