mieszkania lublin

Najdroższe mieszkanie, które zostało nabyte w ubiegłym roku, biorąc pod uwagę całe terytorium Polski, kosztowało prawie 15 milionów złotych i lokalizowane jest w Warszawie, tuż przy Parku Łazienkowskim. Okazuje się, że to nadal stolica dyktuje najwyższe ceny, ale jednak inne duże miasta wcale nie pozostają daleko w tyle. Poznaj szczegóły.

Mieszkania w Polsce

Rzeczywiście najwięcej pieniędzy muszą szykować inwestorzy, którzy chcą nabyć mieszkania w stolicy naszego kraju. Okazuje się jednak, że bardzo zbliżone ceny za każdy metr kwadratowy nowej nieruchomości proponują deweloperzy budujący nowe osiedla na terenie Gdańska, Krakowa oraz Wrocławia. Najmniej za mieszkanie zapłacimy natomiast w Szczecinie, mieszkania w Lublinie również nie są dość drogie, co niezwykle cieszy ze względu na lokalizację tego miasta, patrząc na mapę naszego miasta.

Nieruchomości pod względem lokalizacji

Jeśli wiemy już, gdzie za mieszkania trzeba zapłacić najwięcej, warto jeszcze wziąć pod uwagę lokalizację, w jakich takie nieruchomości się znajdują. Deweloperzy potwierdzają, że najdroższe są nieruchomości w centrach miast. Wszystko dlatego, że nowych inwestycji tego rodzaju powstaje już niewiele ze względu na brak wolnych terenów. Liczy się także rozbudowana infrastruktura i bliskość do strategicznych punktów, jakie ważne są ze względu na codzienne funkcjonowania. Najczęściej to młodzi oraz single wybierają takie mieszkania. Lublin zauważył taką tendencję, dlatego w ścisłym centrum oferuje sporą liczbę tzw. kawalerek, czyli mieszkań o niewielkim metrażu.

Standard nowych inwestycji

Trzeba też podkreślić, że Polacy stają się coraz bardziej wymagający i stać nas na to, by nieruchomości nabywać nie na kredyt, ale za gotówkę. Wszystko to sprawia, że mamy coraz większe oczekiwania względem własnego „M”. Najlepsza jakość materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz rozbudowana oferta ze strony deweloperów sprawia, że ceny tego rodzaju inwestycji stale wzrastają. Dzisiaj standardem są już zamknięte osiedla z ochroną, monitoringiem, podziemnymi garażami i rozbudowaną infrastrukturą wewnętrzną. Na terenie osiedli funkcjonują place zabaw, sklepy czy obiekty sportowe. Teren wokół nieruchomości jest zadbany i dokładnie zaplanowany. Same mieszkania posiadają dobre okna, antywłamaniowe drzwi, wyposażone są w rozległy taras, ogródek oraz garderobę. Takie udogodnienia sprawiają, że ich cena wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here