jak urządzić przedpokój

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą goście po przekroczeniu progu naszego domu. Jest swego rodzaju wizytówką całej rezydencji. Jak zaaranżować stylowy i przytulny, a przy tym funkcjonalny przedpokój? Jakie meble pasują do takiego wnętrza?

Aranżacja przedpokoju – podstawowe zasady

Wiele osób nie poświęca zbyt dużo czasu aranżacji przedpokoju – co jest błędem. Przedpokój jest bowiem swoistą wizytówką domu. Dlatego musi być urządzony z klasą, estetycznie i spójnie. Duże znaczenie ma także funkcjonalność, która decyduje o komforcie korzystania z przestrzeni. Aranżacja przedpokoju nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy trochę czasu, zaangażowania i dobrych chęci, by stworzyć wyjątkowe, funkcjonalne wnętrze. 

Na początek warto wybrać styl aranżacyjny, który będzie królował w przedpokoju. Dobór wszystkich elementów wyposażenia według konkretnej stylistyki pozwoli stworzyć spójny, gustowny wystrój. Jeśli przedpokój nie grzeszy wielkością, warto optycznie powiększyć go za pomocą lustra. 

Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W większym przedpokoju doskonale sprawdzi się dekoracyjny żyrandol. Główne oświetlenie można uzupełnić o ozdobną lampę podłogową. W niewielkim wnętrzu można umieścić kinkiet świecący światłem ogólnym. Natomiast do podłużnego pomieszczenia świetnie pasuje oświetlenie punktowe umieszczone na całej długości sufitu. 

Ogromną rolę w korytarzu odgrywa odpowiednie umeblowanie. To właśnie ono w dużej mierze odpowiada za funkcjonalność wnętrza. Jakie meble warto umieścić w przedpokoju?

Idealne meble do przedpokoju

W przedpokoju przede wszystkim nie może zabraknąć pojemnej szafki na buty. Możesz wybrać niski model wyposażony w pufę, który dodatkowo posłuży jako miejsce do siedzenia, czy też wysoką szafkę, składającą się z kliku zamykanych półek. 

Drugim ważnym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafa na kurtki, bluzy, czapki i inne elementy garderoby. W zależności od wielkości pomieszczenia możesz zdecydować się na zakup wąskiego słupka bądź nieco szerszej szafy dwudrzwiowej. Ciekawym rozwiązaniem do korytarza jest także szafa wnękowa do zabudowy. 

W przedpokoju obowiązkowo powinny znaleźć się wieszaki. Świetną opcją jest wybór specjalnego panelu z wieszakami. 

Meble powinny tworzyć spójną całość wraz z podłogą i ścianami. Postaw na takie elementy wyposażenia, który idealnie wpisują się w założenia wybranego stylu aranżacyjnego. W nowoczesnym przedpokoju doskonale sprawdzą się minimalistyczne elementy, bez żadnych zdobień na frontach. Do stylu glamour perfekcyjnie pasują meble na wysoki połysk, a także te wzbogacone o złote bądź srebrne elementy. Przytulny styl skandynawski podkreślą szafki z drewna w naturalnym kolorze. Natomiast w industrialnym przedpokoju nie może zabraknąć elementów łączących surowość metalu z ciepłem drewna. 

Szeroki wybór atrakcyjnych mebli do przedpokoju znajdziesz na stronie meblezagrosze.pl. Propozycją są szafki na buty, szafy o różnych wymiarach, panele z wieszakami i wiele innych elementów, utrzymanych w różnych stylach. Producent MebleZaGorsze oferuje m.in. gustowne, białe meble Futura na wysoki połysk, eleganckie zestawy Havanna w kolorze naturalnego drewna, a także nowoczesne szafy z lustrami Optimo. Wszystkie produkty wykonano z wysokiej jakości materiałów – w tym z solidnych płyt meblowych. Wykorzystując meble oferowane przez sklep, stworzysz spójny, stylowy, a przy tym w pełni funkcjonalny wystrój w swoim przedpokoju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here