Czym są panele LVT?

0
1757

Nowości w branży budowlanej i wykończeniowej potrafią z każdym rokiem wychodzić naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagającym i świadomym swoich potrzeb klientom. Niezależnie, czy stawiamy swój pierwszy dom, czy planujemy remont mieszkania, zapoznanie się z nowoczesnymi trendami pozwoli nam uniknąć ponownego remontu w najbliższym czasie, a także zoptymalizować wydatki przewidziane na materiały i akcesoria dla naszego domu, bądź mieszkania.

Luxury vinyl tiles

Panele LVT (z ang. luxury vinyl tiles – luksusowe płytki winylowe) stanowią coraz częstszy element wnętrz w polskich domach. Ich wyjątkowy wygląd, nadzwyczajna łatwość w montażu oraz duża dostępność na polskim rynku pozwala odkrywać praktyczne zastosowania produktu. Pozytywne opinie zbierane przez zadowolonych klientów bez wątpienia mogą świadczyć, że w przyszłości produkt ten doceni większość użytkowników, niezależnie od tego, czy planujemy urządzić na nowo mieszkanie, biuro czy miejsce użyteczności publicznej. 

Nie da się ukryć, panele LVT wyróżniają się na tle innych materiałów podłogowych. Bogaty wybór wzorów i modeli umożliwia dostawać powierzchnię indywidualnie do naszych potrzeb. Niezależnie, czy podobają nam się podłogi drewniane, z kamienia czy ceramiki, panele LVT są w stanie bez problemu imitować dane tworzywo, dzięki czemu stanowią interesującą alternatywę dla wymienionych materiałów. Należy jednak mieć na uwadze, aby decydować się na zakup od sprawdzonych i  wiodących producentów, takich jak, chociażby Gerflor, Tarkett, czy Forbo. 

Panele LVT – zastosowanie 

Panele LVT cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wilgotności, chociażby kuchni, łazience czy pralni. Dzięki odpornemu tworzywu znajdują swoje miejsce zarówno w galeriach handlowych, jak i biurach czy mieszkaniach. Dodatkowym atutem są ich właściwości wygłuszające, co jest niezwykle istotną kwestią, zwłaszcza w blokach. Co więcej, panele LVT mogą być stosowana przy ogrzewaniu podłogowym. 

Panele LVT stanowią zatem ciekawą alternatywę dla tradycyjnych podłóg. Niezależnie, czy zamierzamy dopiero wykańczać dane pomieszczenie, czy planujemy remont, panele LVT będą dla nas dużym ułatwieniem, zarówno, jeśli chodzi o kwestie pielęgnacyjne, jak i montażowe. Nie musimy się martwić, czy zarysujemy podłogę lub czy nadmierna wilgoć zacznie odkształcać nasze podłogi. Najważniejsze jest jednak to, że koszt zakupu jest praktycznie taki sam jak tradycyjnych paneli podłogowych, które są znacznie mniej odporne na warunki eksploatacyjne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here