Z jakich lin korzystać podczas prac budowlanych?

Niektóre prace budowlane wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań w zakresie asekuracji. Wiedzą o tym na przykład firmy zajmujące się realizacją zleceń alpinistycznych. Prace dachowe, związane z naprawą czy czyszczeniem elewacji, a nawet „zwyczajnym” myciem szyb – bezpieczeństwo jest w takich przypadkach naprawdę ważne. Nie można pozwalać sobie na błędy, dlatego wszystkie indywidualne zabezpieczenia pracowników muszą stać na najwyższym poziomie. Co się składa na taki stan rzeczy?

Wytrzymała lina budowlana zawsze przydatna

Rynek oferuje nabywcom szereg typów lin, które nadają się do wielu zastosowań. Czasami te same modele lin można wykorzystać w zupełnie odmiennych sytuacjach. Przykładem może być lina polipropylenowa. Cechuje ją doskonała wytrzymałość i odporność na zmienne czynniki atmosferyczne. Dlatego właśnie tak świetnie sprawdza się w przypadku sportów wodnych (żagle, rejsy morskie i śródlądowe), wspinaczki górskiej, ale także w ramach prac na budowie. Pracownik wszakże musi czuć się bezpiecznie.

Solidne, trwałe liny wraz z odpowiednio dobranymi akcesoriami gwarantują ograniczenie ryzyka niebezpiecznego upadku. Wspomniane akcesoria to na przykład karabińczyki (zwane także karabinkami), szekle czy zaciski. Właściwie dobierając wszystkie wspomniane elementy, można być spokojnym o siebie i swoich współpracowników. Polipropylen to świetny materiał, a lina pleciona wykonana na jego bazie spisze się znakomicie nawet w trudnych warunkach i przy sporych obciążeniach.

lina pleciona

Miękka, ale imponuje wytrzymałością

Splot polipropylenowy (PPF) jest miękki w dotyku. Rzec by można, że lina wykonana na jego bazie robi wrażenie trochę niepozornej, ale nic bardziej mylnego. W rzeczywistości materiał jest bardzo odporny na zrywanie, kontakt z wodą czy działanie promieni UV. Jako liny asekuracyjne rozwiązania PPF sprawdzają się doskonale. Wiedzą o tym sportowcy, ale też alpiniści i dekarze. Bez trudu uda się znaleźć warianty lin o różnej grubości. Typowy zakres spotykany na rynku waha się pomiędzy 3 a 20 milimetrów.

Musi pojawić się pytanie, gdzie kupić liny do prac budowlanych, które okażą się efektywne? Sklepów z odpowiednimi produktami jest na rynku sporo. Dobrym pomysłem będzie szukanie ich w internecie. Przykładowo na Muntech24.pl znaleźć można różne warianty lin polipropylenowych w niskich cenach. – Zamówienia składają u nas sportowcy, osoby pasjonujące się wspinaczką i oczywiście budowlańcy – mówi pan Szymon, specjalista sklepu. – Rozwiązania te są odpowiednie także dla dekarzy czy firm sprzątających – dodaje ekspert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here