Na czym polega awaryjne otwieranie mieszkań

Czy znaleźliście się kiedyś w sytuacji, gdy klucz nie chciał się przekręcić w zamku? Jeżeli tak, to na pewno znaleźliście rozwiązanie problemu. Jeżeli nie, to lepiej być gotowym na tego typu sytuację, zanim się zdarzy. Awaryjne otwieranie mieszkań, bo to o nim mowa, czasami jest jedynym sposobem dostania się do zamkniętego za zepsutym zamkiem lokalu.

Kiedy konieczne jest wezwanie ślusarza?

Z mechanizmami, zwłaszcza tak precyzyjnymi, jak zamki, jest podobnie jak ze zdrowiem: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeżeli zauważymy, że klucz gorzej chodzi w zamku lub czasami się zacina, lepiej od razu sprawdźmy, czy któryś z elementów nie wymaga wymiany. Takie na początku drobne zacinanie się zamka może skończyć się jego uszkodzeniem i w końcu uniemożliwić otwarcie. Zapobiegawczo może pomagać konserwacja mechanizmu specjalnym olejem i dbanie o klucze, by nie uległy odkształceniu w kieszeni lub torbie. Jeżeli jednak dojdzie do awarii, to wezwanie ślusarza może być koniecznością. Awaryjne otwieranie mieszkań jest dla takiego fachowca rutynową czynnością, którą wykona sprawnie i bez zbędnych zniszczeń.

Jak wygląda awaryjne otwieranie mieszkań?

Jak sama nazwa wskazuje, awaryjne otwieranie mieszkań jest czynnością wymagającą wiedzy i umiejętności. Mając do dyspozycji ciężki sprzęt, dużo czasu i cierpliwych sąsiadów w końcu wyważymy nawet najsolidniejsze drzwi – jednak dokonamy przy tym znacznych zniszczeń, a do tego może dojść do nieporozumień, zwłaszcza jeśli niedawno wprowadziliśmy się do wynajmowanego mieszkania. Dlatego lepiej wezwać ślusarza, który – o ile to możliwe – otworzy zamek za pomocą wytrychów albo nawierci wkładkę. Obie te metody są bezinwazyjne, to znaczy – nie uszkadzają drzwi. Możliwe jest więc założenie od razu nowego zabezpieczenia. Mimo, że awaryjne otwieranie mieszkań wydaje się dość drogą usługą – ceny zaczynają się od ok. 150 złotych, to ostatecznie wychodzi taniej, niż wymiana drzwi wskutek stosowania rozwiązań siłowych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://zamki.sos.pl. Warto pamiętać, że aby ślusarz mógł zacząć otwierać zamek, potrzebuje dowodu, że mamy prawo przebywać w lokalu. Często wystarczy pasujący klucz, jeżeli jednak go nie mamy, może być potrzebna obecność właściciela lokalu lub dokument potwierdzający nasze uprawnienie do lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here