Meble z drugiej ręki

Wiele osób, które remontując sobie swoją kuchnię zazwyczaj wymienia przy tym meble. Warto się wtedy zastanowić, czy nie byłoby złym pomysłem wyposażyć się w używane meble kuchenne.
Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, meble to dosyć kosztowna sprawa. Producenci prześcigają się w coraz to bardziej szalonymi pomysłami i niekończącymi się innowacjami. Możemy już kupić elektryczne szafki, podświetlane blaty i inne rzeczy, które są naszpikowane elektronika. Dodawane są też różnego rodzaju udziwnienia, które być może użyjemy tylko kilka razy w życiu, a srogo będziemy musieli za nie zapłacić przy zakupie. Warto więc może zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie tracąc przy tym na wyglądzie i zainwestować je znacznie lepiej.
Aby tak się stało, trzeba zainteresować się tematem takim jak, używane meble kuchenne. Ktoś może pomyśleć, że nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ wszystko, co używane kojarzy nam się zazwyczaj źle. Mamy już w głowie, że takie meble noszą już swego rodzaju uszkodzenia czy że po prostu dotknął je już czas. Wydaje nam się, że to obrzydliwe wręcz, że ktoś jadł z tego stołu, czy kroił swoje jedzenie na blacie. Może tak oczywiście być, lecz nie koniecznie, dlatego warto się rozejrzeć dokładnie za używanym wyposażeniem do kuchni.
Tutaj z pomocą przychodzi nam w pierwszej kolejności internet. Tam spokojnie znajdziemy na wielu stronach osoby, które sprzedają swój asortyment lub nawet czasami go oddają za darmo, czy za dobrą kawę. Trzeba wtedy zwrócić uwagę, w jakim stanie one są. Zazwyczaj mamy dołączone zdjęcie, lecz wcale niegłupim pomysłem, jest udanie się do właściciela i obejrzenie mebli na żywo. Zawsze wtedy można się dopytać o ich historię, czy powód, dla którego są oddawane. Może być to nawet wyposażenie, które było używane bardzo krótki okres i po prostu się znudziło bądź właściciel stwierdził, że jednak nie pasuje do jego kuchni. Dużym plusem są możliwości negocjacji, których nie podejmiemy raczej z pracownikiem salonu meblowego.
Drugim miejscem, gdzie takie wyposażenie możemy znaleźć, są komisy. Mnóstwo jest tam starych lub tylko lekko używanych mebli. Wybór jest naprawdę ogromny. Znajdziemy wszelką kolorystykę i różne modele. Możemy także łączyć ze sobą różne części wyposażenia tak, aby stworzyły zgraną całość.
W każdym mieście taki komis powinniśmy znaleźć. Warto wybrać taki, który cieszy się dobrą opinią, a ceny nie są wygórowane. Warto wtedy przejrzeć opinie, które znajdziemy w internecie. Zapewne już ktoś wcześniej korzystał z tych usług i chętnie podzielił się informacją, jak przebiegła transakcja. W sieci także możemy znaleźć inne komisy stacjonarne, do których będziemy mogli w wolnej chwili podjechać i się rozejrzeć, jeżeli tylko znajdziemy o nich dobrą opinię. Ceny są różne, zależy w zasadzie od placówki i tego, jaką marżę naliczy sobie właściciel. Pewne natomiast jest to, że i tak wyjdzie taniej, niż kupowanie takiego mebla jako zupełnie nowego.
Trzecim sposobem, gdzie można znaleźć używane meble kuchenne, jest zwyczajne rozejrzenie się po naszej okolicy. Może wydać się to dziwne, ale czasami ludzie wystawiają całkiem dobre meble przed dom lub na śmietnik. Nie należy odczuwać tego jako uwłaczające, jeżeli przygarniemy taki mebel. Nie mówimy tu o zużytych wersalkach, które rozpadają się i są całe poplamione. Chodzi bardziej o rzeczy w dobrym stanie, bo takie właśnie też są wyrzucane. Po prostu czasem ktoś się wyprowadza i nie ma czasu robić wyprzedaży, więc korzysta z najprostszej i najszybszej metody, czyli wyniesienia na śmietnik.
Nie jest wcale trudno znaleźć takie rzeczy na swoim osiedlu czy miejscowości. Bez trudu wyposażymy tak przynajmniej część naszej kuchni. Jeżeli nie chcemy całości, możemy szukać drobnych dodatków, które będą jedynie dopełnieniem, a szkoda by było na nie pieniędzy, gdybyśmy mieli je zwyczajnie kupić.
Nie warto się przejmować też jakimiś drobnymi uszkodzeniami wyposażenia. Czasami w domowych warunkach możemy je w prosty i szybki sposób naprawić. Nie raz wystarczy tylko przejechanie pędzlem, czy wkręcenie parę śrubek. Nie jest to trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić. Jeżeli usterki są większe i wiemy, że nie damy rady, to po prostu nie zabieramy takiej rzeczy lub nie kupujemy.
Jeżeli wyrzucony lub oddany mebel, mimo swojego przebiegu nam się bardzo podoba, możemy go oddać również do renowacji. Spokojnie znajdziemy specjalny warsztat, który naprawia meble dotknięte przez czas i nadaje im nowe życie. Pracują tam zazwyczaj sami profesjonaliści, którzy mają fach w ręku i doprowadzają stare rzeczy, do tego by wyglądały jak nowe. Możemy tam oddać każdą część wyposażenia i mieć pewność, że wróci ona w takim stanie, jakbyśmy oczekiwali. Jeżeli chodzi o koszt takiej renowacji, to zależy ona w zasadzie od tego, co to jest za rzecz i od renomy salonu. Wyjdzie zapewne i tak taniej, jeżeli pokusimy się o renowację, mając darmowy mebel, niż zakup zupełnie nowego.
Jak widać sposobów na to, jak pozyskać używane meble kuchenne jest wiele. Na prawdę warto przemyśleć tą decyzję. Meble takie mają zdecydowanie więcej stylu i jakąś historię za sobą, dodaje im to jedynie więcej wdzięku. Starsze meble, także są zdecydowanie bardziej solidne i lepiej zrobione. Często wytrzymują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat bez większych skaz. Jeżeli mamy do czynienia z prawdziwym drewnem, a nie sklejką jak to jest w dzisiejszych czasach, to mamy pewność, że meble przeżyją nas i nasze dzieci. Z czasem nawet takie wyposażenie może nabrać więcej wartości i po renowacji będziemy mogli je sprzedać jeszcze z korzyścią dla nas. Wiele osób poszukuje staroci lub produktów, które już nie są dostępne na rynku. Są w stanie zapłacić niemałe pieniądze za takie zdobycze.
Nie ma się też co przejmować, że ktoś mebli używał lub że są poobijane, czy porysowane. Jak zostało wcześniej wspomniane, wszystko da się naprawić, często nawet w zaciszu domowym bez dodatkowych kosztów.
Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy zamiast drogich i wątpliwej jakości nowych mebli, nie wybrać używanych, które są trwalsze i zdecydowanie tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here