Kolory do sypialni

Czy wiedziałeś, że kolory sypialni mogą wpływać na twój sen?

Sypialnia to najbardziej osobiste pomieszczenie. Ważne jest, aby było wygodne, jest to twoja ucieczka gdzie zażywasz komfortu i relaksu.
Istnieje coś takiego jak psychologia kolorów, która mówi, że kolor może wywierać na ciebie emocjonalny wpływ.
Masz przed sobą całą paletę barw, z której możesz wybierać. Różne kolory mogą wzbudzać różne nastroje, a to jest szczególnie ważne przy wyborze koloru do sypialni.
Niektóre kolory stymulują ​​twój umysł w taki sposób, że twoje ciało staje się niespokojne i pobudzone, a inne powodują stany depresyjne. Ważne jest, aby znaleźć równowagę. Powinieneś rozważyć, czy te barwy, które preferujesz, są odpowiednie do sypialni.
Poniżej przedstawimy jakie „nastroje” powodują konkretne kolory i jak wpływają psychicznie i emocjonalnie.

Niebieski

To kolor optymistyczny. Jest popularnym wyborem, ponieważ niemal każdy czuje się komfortowo w otoczeniu niebieskiego. Wywołuje poczucie spokoju i radości, które pomaga umysłowi odpocząć, nawet gdy doświadczasz dużego stresu. Prawie wszystkie odcienie tworzą pozytywne emocje.

Jasnoniebieski

Blade odcienie niebieskiego wpływają relaksująco. Badania pokazują, że ludzie z jasnym odcieniem błękitu na ścianie w swojej sypialni zasypiają łatwiej i śpią dłużej niż przy innych kolorach. Jest to prawdopodobnie spowodowane podobieństwem barwy do oceanu lub nieba, która ma uspakajający wpływ na większość ludzi.

Ciemnoniebieski

Ciemniejsze, granatowe barwy nadal zapewniają spokój, tworzą również nastrój elegancji.

Zielony

Dla osób, które kochają być na świeżym powietrzu, przypomina on ziemię i zieleninę, która kiełkuje na wiosnę. Tworzy świeże, ciepłe uczucie, które pomaga budzić się w radosnym nastroju.

Zielony groch

Groszek zielony i jego nieco ciemniejsze tony barwy mają więcej niebieskiego niż żółtego i łatwo wprowadzają w stan spokoju. Używanie tego koloru w sypialni może sprawić, że poczujesz się jak w grocie, w której możesz wycofać się ze świata i pozostać z własnymi myślami.

Jasnozielony

Wywołuje efekt kojący tak samo, jak inne odcienie zieleni, ale także rozświetli sypialnie i pomoże ci się szybko obudzić rano. Te jaśniejsze kolory wpływają na nowe inspiracje.

Pomarańczowy

Kolor pomarańczowy jest jaśniejszy i bardziej żywy, nie jest to dobre rozwiązanie w nocy dla osób wrażliwych. Kolor pomarańczowy pomaga rozluźnić i rozgrzać mięśnie ciała, które często są napięte, zwłaszcza jeśli wykonujesz pracę fizyczną. Może pomóc w trawieniu, jeśli podjadasz wieczorami. Innym plusem barwy pomarańczowej jest to, że kojarzy się z dobrobytem. Daje motywację do działania i bycia produktywnym. Chociaż kolor owoców może nie być najlepszym dodatkiem do twojej sypialni, istnieje wiele odcieni pomarańczy, które bardziej sprzyjają rozluźnieniu.. Na przykład kolor „skorupki od jajka” to głęboka pomarańcza z dużą ilością brązowych odcieni, która stanowi doskonałe tło dla sypialni wypełnionej złotymi, srebrnymi akcentami. Dynia zapewni ci świeże wrażenia ogrodowe.

Fioletowy

Kolor fioletowy może mieć różne działanie dla twojej psychiki, wszystko w zależności od odcienia fioletu. Wybór odcienia, który chcesz wybrać do swojej sypialni jest bardzo istotny.

Lawenda i jasny fiolet

Podobnie jak sam kwiat i aromat, kolor lawendowy może być niesamowicie relaksujący. Jest powód, dla którego balsam lawendowy jest zalecany przed snem – jest to naturalny sposób na uspokojenie umysłu i ciała. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że te jasnofioletowe purpury są bliższe niebieskiemu z dużo mniejszą czerwienią, aby uniknąć nadmiernego pobudzenia.

Średni fiolet

Ten odcień fioletu lepiej pasuje do pomieszczeń domu, w których chcesz się ożywić i zainspirować, nie będzie to dobry wybór do sypialni. Prowadzi on do skrócenia snu. Badania pokazują, że osoby z tym kolorem jako główną barwą w swoich sypialniach mają najmniejszy sen ze wszystkich innych kolorów.

Ciemna purpura

Kolor majestatu i królewskich komnat, tworzy nastrój elegancji.

Żółty

Kojarzy się ze słońcem, żółty jest bardzo wesołym kolorem. Pobudza system nerwowy, jednocześnie pomagając wyciszyć umysł.
Ludzie, którzy śpią w żółtych sypialniach zazwyczaj szybko się budzą i zaczynają dzień wolny z pozytywnym nastawieniem, nawet gdy na zewnątrz jest zimno. Żółty daje poczucie ciepła i komfortu.
Żółty pomaga walczyć z depresją. Dla tych, którzy mają tendencje depresyjne lub łatwo stają się niespokojni, żółty może być doskonałym rozwiązaniem, aby wyciszyć niespokojne myśli.
Pomaga w tłumieniu apetytu, dzięki czemu ograniczysz nocne przekąski.

Srebrne i metaliczne

Sprawią, że po​​czujesz się bogatszy i bardziej prestiżowy. To naprawdę pomoże ci się zrelaksować i poczuć jak królowa lub król w twojej sypialni. Złote barwy mogą sprawić, że będziesz myślał o pieniądzach i finansach, które mogą stymulować potrzebę rozmyślania na tematy pracy i zarabianiu pieniędzy, a nie snu.

Brązowy

Odcienie brązu są idealne dla każdej przestrzeni. Tworzą ciepłą neutralność, która może być tłem dla niemal każdego pomieszczenia. Relaksują i utrzymują łączność z ziemią. Będziesz spać spokojniej z przyjemnymi snami. Najlepsze odcienie brązu to: ciemnoszary, beżowy, czekolada, kakao, struś.

Jaki jest najlepszy?

Na podstawie reakcji psychologicznych i emocjonalnych, najlepsze kolory dla sypialni są niebieskie, żółte i brązowe. Niebieski to naturalnie zachęcający i relaksujący kolor, który promuje zdrowy sen, a także wspaniale relaksuje. Jest to kolor do każdego pomieszczenia.
Żółty chroni przed nerwobólami i pomaga poprawić sen. Pomaga łatwo obudzić się rano i nie wpływa negatywnie na zasypianie w nocy. Ponadto żółty jest świetnym kolorem, który wytwarza w tobie pozytywną energię i pragnienie bycia produktywnym, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.
Ze względu na swoją różnorodność i neutralność, brąz i jego pochodne tworzą naturalną atmosferę w sypialni. Współgra z innymi kolorami i dekoracjami.
Jeśli chodzi o wybór najlepszego koloru do swojej sypialni, jesteś swoim szefem i wiesz, jakie kolory cię uszczęśliwiają. Jednak warto zastanowić się, jaki będzie odpowiedni. Twój sen jest ważny dla twojego zdrowia i często trudno jest się uspokoić po stresującym dniu. Wybór odpowiedniego koloru ścian może mieć duży wpływ na to, jak dobrze i jak długo śpisz. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszystkie kolory pasują do siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here