Jak urządzić romantyczną sypialnię?

To właśnie sypialnia jest twoim osobistym domowym królestwem. Raczej nie przyjmujesz w niej gości (od tego masz przecież salon), dlatego możesz ją zaprojektować w taki sposób, aby podobała się ona tylko i wyłącznie tobie samej. Nie przejmuj się gustami i upodobaniami innych osób. Nie zwracaj uwagi nawet na żadne trendy architektoniczne. Pomyśl o swoich indywidualnych potrzebach i o tym wszystkim, co tobie samej najbardziej się podoba. Usiądź na moment i wyobraź sobie w głowie sypialnię swoich marzeń. Przejdź się po niej i zajrzyj do każdego jej zakątka – spójrz na kolor występujących w niej ścian, rodzaj podłogi, odcień mebli i uzupełniające to wszystko dodatki. Jeżeli w sypialni twoich marzeń występuje białe łóżko do sypialni, a niemalże wszystkie dekoracje zostały utrzymane w różowej jasnej barwie, może to oznaczać, że marzysz o pomieszczeniu zaprojektowanym w stylu romantycznym. To idealny wybór niemalże dla wszystkich kobiet. Jeżeli jesteś niepoprawną romantyczką, która mimo swojego wieku wciąż po nocach marzy o rycerzu na białym koniu, który nagle pojawi się w jej życiu i zawładnie jej sercem, w bajkowo zaaranżowanej sypialni poczujesz się naprawdę cudownie. Za każdym razem będziesz mogła w niej wspaniale wypocząć – przeczytać kolejne romansidło, obejrzeć film o cudownej miłości lub po prostu pomarzyć. Stwórz dla siebie takie miejsce i ciesz się nim na każdym kroku. Relaks w bajkowo zaaranżowanej sypialni będzie zupełnie inny od wypoczynku w zwykłym pomieszczeniu sypialnianym.

Na samym początku powinnaś ustalić, jakie kolory będą dominować w twojej nowej odmienionej sypialni. Często bowiem to właśnie kolorystyka wnętrz warunkuje ich końcowy charakter. Skoro chcesz zatem, by twoje pomieszczenie przeznaczone do wieczornego wypoczynku zachwycało cię swoim romantycznym i nieco bajkowym wizerunkiem, musisz koniecznie zastosować w nim delikatne i subtelne barwy. Niemalże wszystkie pastelowe odcienie będą dobrym wyborem. Stwórz sobie jednak najpierw pewną podstawę i zajmij się na samym początku przemalowaniem ścian całego pomieszczenia. Jeżeli twoja sypialnia jest dosyć duża, możesz nawet zdecydować się na zastosowanie w niej tapety o delikatnym subtelnym wzorze. Możesz umieścić ją wyłącznie na jednej ścianie, a pozostałe pokryć farbą w białym lub kremowym odcieniu. Meble utrzymaj natomiast w jasnej tonacji. Białe łóżko do sypialni sprawdzi się tu perfekcyjnie. Połącz je z szafkami i regałami w identycznym odcieniu, aby wszystkie elementy stworzyły spójną i jednolitą całość. Aranżacja powinna być dobrze przemyślana.

W romantycznej aranżacji nie może też zabraknąć fantazyjnych wzorów. Teoretycznie nawet bez nich udałoby się przygotować sypialnię w takim stylu, jednakże byłoby to znacznie cięższe i wymagałoby od ciebie sporych kombinacji. A jeśli nie masz na to czasu lub po prostu nie znasz się do końca na przygotowywaniu projektów wnętrz, lepiej postąpisz, gdy mimo wszystko zastosujesz w swoim sypialnianym pomieszczeniu pewne romantyczne motywy. Wzory możesz wykorzystać m.in. na tkaninach obiciowych. Pokryj nimi swoje fotele i kanapę albo, jeśli nie masz na to ochoty, wybierz przynajmniej komplet pościeli wykonanej z materiału pokrytego delikatnymi motywami. Mogą ci się one kojarzyć z wzorami typowo malarskimi. Klasyczne prążki czy małe różyczki w takiej romantycznej sypialni po prostu muszą się pojawić – koniecznie je wykorzystaj, chociażby pod postacią niewielkiego dodatku lub najmniejszego elementu, takiego jak pościel bądź kilka poduszek.

Następny krok to wybór materiałów. Meble wykonane ze stali są oczywiście trwałe i wytrzymałe, jednakże skoro przeważnie umieszcza się je w piwnicach i garażach, raczej nie mogą się one kojarzyć z romantyczną stylistyką. Jeżeli mimo tego zależy ci na zdobyciu mebli dość jakościowych, których nie będziesz musiała wyrzucać lub rekonstruować już po paru miesiącach, postaw po prostu na klasyczne drewno – materiał o wysokich walorach estetycznych oraz świetnych właściwościach technicznych. Drewniane białe łóżko do sypialni zawsze będzie dobrym wyborem. Zaszalej natomiast z materiałami wykorzystywanymi w roli dodatków – na oknach umieść zwiewne lekkie firanki, które pod wpływem wiatru będą fantastycznie powiewać. Możesz także zdecydować się na delikatne postarzenie mebli. Przecierając ich powierzchnię papierem ściernym, uzyskasz bardzo oryginalny efekt wizualny.

Skoro zadbałaś już o ogólne podstawy swojej nowej romantycznej sypialni, możesz przejść do części najprzyjemniejszej, czyli do wybierania samych dodatków. Tutaj możesz sobie pozwolić na zupełną dowolność. Najpierw jednak, zanim w ogóle udasz się po te wszystkie poduszki i żyrandole do sklepu, zajrzyj raz jeszcze do sieci i poszukaj w niej różnorodnych inspiracji. Przyjrzyj się wnętrzom przygotowywanym w oparciu o zasady stylu romantycznego bądź skandynawskiego. Popatrz na te niesamowite kobiece sypialnie i zwróć uwagę na to, jakie elementy w nich występują. Możesz zapisać sobie zdjęcia ciekawszych wnętrz w oddzielnym folderze lub nawet je wydrukować, aby potem zabrać je ze sobą na zakupy. Całą masę inspiracji zapewnią ci również magazyny wnętrzarskie. Zamiast więc po raz kolejny kupować bezwartościową gazetkę dla kobiet, sięgnij po prawdziwy magazyn dotyczący aranżowania wnętrz. Dzięki niemu dowiesz się na pewno, jak krok po kroku przygotować sypialnię swoich marzeń.

Pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy – nawet najpiękniej zaaranżowana sypialnia, w której wystąpią najdroższe meble i najbogatsze dekoracje – szybko utraci swój pierwotny cudowny wygląd, jeżeli nie będziesz o nią dbać. Nie dopuść do tego, by w twoim pomieszczeniu narósł jakikolwiek bałagan. Zawsze odkładaj wszystkie rzeczy na swoje miejsca, nawet jeśli jesteś tak zmęczona po ciężkim dniu pracy, że masz ochotę dosłownie rzucić się na łóżko i od razu zasnąć. Dbaj o sypialnię tak, by za każdym razem prezentowała się ona cudownie. W pięknie zaaranżowanym i idealnie uporządkowanym miejscu na pewno poczujesz się fantastycznie i z przyjemnością w nim wypoczniesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here