Jak aranżować wnętrza? Dobór rolet, zasłon i żaluzji

Przy aranżacji wnętrz bardzo duże znaczenie ma wystrój okien. Na okna po wejściu do pomieszczenia zwraca się szczególną uwagę. W takim miejscu powinny znaleźć się stylowe rolety lub zasłony. W wielu przypadkach będą one w stanie uchronić domowników przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nadmiar słońca doprowadzić może do wielu poważnych dolegliwości, zwłaszcza wśród dzieci. Wystrój okien powinien być przemyślany, idealnie dopasowany do całego pomieszczenia, a konkretniej do jego stylu.

Na oknach można zamontować żaluzje, najlepiej wykonane z drewna, jak te z oferty firmy Winrol (https://www.winrol.com.pl/) . Będzie można łatwo je obsługiwać o dowolnej porze dnia i nocy, a poza tym są w pełni naturalne i przyjazne dla człowieka. Wystrój okien zależy w dużej mierze od predyspozycji domowników. Warto stawiać na modne rozwiązania. Domownicy zazwyczaj chcą zapewnić sobie doskonałe zaciemnienie danego pomieszczenia. Wybrane elementy będą miały jednak bardzo duży wpływ na dekorację całego pomieszczenia, co powinni docenić wszyscy zaproszeni goście.

Dobór rolet, zasłon i żaluzji do poszczególnych typów pomieszczeń

Rolety powinny być dobierane głównie ze względu na typ pomieszczenia, w którym się znajdą. W nowoczesnych wnętrzach zastosowanie powinny znaleźć rolety rzymskie, które mogą posiadać na sobie jakieś ciekawe wzory. Oczywiście przy takich wyborach należy kierować się wszystkimi elementami znajdującymi się w pomieszczeniu, aby całość tworzyła idealną kompozycję. W wielu pomieszczeniach świetnie wyglądać będą zasłony, zwłaszcza te długie i bardzo grube. Posiadanie modnie zaaranżowanych wnętrz to marzenie każdego domownika, a zasłony sprawią, że będzie można zrealizować swoje plany.

Minimalistyczne wnętrza cenią sobie żaluzje. Cechują się one prostotą wykonania oraz wygodą użytkowania. W takich wnętrzach powinny znaleźć się żaluzje, które można obsługiwać przy pomocy sznureczka lub łańcuszka. To nadaje im jeszcze ciekawszego klimatu. Z pewnością docenią to zwłaszcza nieco starsze osoby.

roleta

Aranżacja wnętrz – na jaki typ rolet, żaluzji oraz zasłon się zdecydować?

Rolety można podzielić na poziome oraz pionowe. Niektóre z nich mogą pełnić funkcję antywłamaniową, więc nie tylko pięknie udekorują mieszkanie, ale też ochronią domowników przed kradzieżami i słońcem. Żaluzje wykonywane są z wielu materiałów. Praktycznie we wszystkich możliwych wnętrzach najlepszym wyborem będą żaluzje stworzone z drewna, np. z lipy. Będą one doskonałym wyborem do wnętrz:

  • rustykalnych,
  • angielskich,
  • skandynawskich.

Rolety zdecydowanie częściej wybierane są do wnętrz aranżowanych w nieco bardziej nowoczesny sposób. Z kolei tradycyjne zasłony będą pasować do salonów, ale często spotyka się je także w sypialniach lub jadalniach. Zasłony mogą być stworzone z grubych lub cienkich materiałów. Idealnie łączą w sobie funkcję dekoracyjną oraz zaciemniającą. Od domowników zależy to na jaki kolor się zdecydują. Jeśli w pomieszczeniach ma być ciemniej zdecydowanie lepiej wybrać zasłonę w ciemniejszym kolorze, np. granatowym. Jeśli chce się ożywić wnętrze, lepszą decyzją będzie zasłona w kolorze żółtym lub też białym.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here