Grzejniki chromowane – co warto o nich wiedzieć?

0
989

Współcześnie oferta elementów wyposażenia domu jest ogromna. Mimo tego w marketach budowlanych najczęściej mamy do czynienia ze standardowymi, białymi grzejnikami, które często są nieciekawe i najchętniej ukrywamy je za zasłonami czy meblami. Warto wiedzieć, że zasłanianie grzejników obniża skuteczność ogrzewania. Dobrym pomysłem jest więc zaopatrzenie się na przykład w grzejniki chromowane, które często są wręcz ozdobą łazienki czy salonu.

Jak wyglądają grzejniki chromowane?

Grzejniki chromowane są wykonane ze stali pokrytej cienką warstwą chromu. Zastosowanie takiego zabiegu pełni funkcję czysto dekoracyjną, a efekt jest imponujący. Lustrzany połysk, jaki uzyskujemy dzięki chromowaniu sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Możliwe jest też wykończenie chromem na matowo – taka opcja wchodzi w grę szczególnie, gdy zamawiamy wprost u producenta.

Warto wiedzieć, że grzejniki chromowane są odporne na korozję, a metaliczna warstwa jest trwalsza, niż często stosowane lakiery. Zapewnia to wieloletnią sprawność grzejnika i doskonały wygląd przez długi czas.

Grzejniki chromowane do łazienki – i nie tylko

Ozdobne grzejniki są najchętniej wybierane do łazienki – to w tym pomieszczeniu najbardziej rzucają się w oczy. Poza tym w łazience mamy stosunkowo niewiele możliwości aranżacji. Dobrze dobrany grzejnik chromowany podkreśla walory wnętrza i może pełnić funkcję ozdobną.

Więcej na temat chromowanych grzejników można przeczytać na stronie https://imers.pl/. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, który model sprawdzi się w naszym domu lub mieszkaniu.

Grzejniki chromowane – jak wybrać właściwy?

Wybór grzejnika powinien opierać się nie tylko na jego wyglądzie, ale też wydajności grzania. Każdy grzejnik – niezależnie od sklepu, w którym kupujemy – ma podaną wydajność grzewczą i temperatury wody zasilającej i powracającej. Oprócz tego ważny jest sposób podłączania grzejników – najczęstsze to pionowy oraz poziomy, ale mogą różnić się rozstawem zaworów.

Najlepiej przy wyborze grzejnika wesprzeć się opinią fachowca. Na podstawie informacji o istniejącej lub planowanej instalacji udzieli kompetentnej porady, co zapewni nam wydajne ogrzewanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here